Під дію податку на нерухомість потрапить зовсім невеликий сегмент платників податків

В Україні під дію податку на нерухомість, який почне діяти з липня 2011 року, потрапить зовсім невеликий сегмент платників податків.

Про це заявив заступник голови державної податкової служби у Дніпропетровській області Ігор Ломако в ході прес-конференції.

За його словами, «Закон України «Про податок на нерухомість» досить лояльний, оскільки в усьому світі люди платять податок на нерухомість.

Що стосується України, то під дію цього податку потрапить зовсім невеликий сегмент платників податків, наголосив Ломако.

В категорію тих, хто буде сплачувати податок на нерухомість, увійдуть власники квартир, площа яких складає більше 120 кв. метрів, а також приватних будинків, площа яких понад 240 кв. метрів.

За словами Ломако, за кожен квадратний метр перевищення цієї площі платники податків будуть платити близько 11 грн. А за квартири, площа яких більше 240 кв. метрів і будинки площею понад 500 кв. метрів, податок буде становити 28,97 грн. за кожен метр, що перевищує цю площу.

Як заявив чиновник, на сьогоднішній день існує проблема не так у сплаті податку на нерухомість і його нарахуванні, як в отриманні даних про житлоплощі громадян.

За словами Ломако, має бути створений єдиний реєстр, введений Міністерством юстиції. Однак у зв’язку з незначними недоробками поки базу даних власників нерухомості ведуть БТІ. Саме це відомство, на думку Ломако, повинна надавати відомості про власників нерухомості і параметрах житла в податкову службу.

У тому випадку, якщо буде налагоджено співпрацю між Бюро технічної інвентаризації та податковими органами, то з надходженням податку на нерухомість не буде жодних проблем, пояснив чиновник.