Під Чорнобилем активно будують елітні котеджі

В Україні мода на елітні котеджі під Чорнобилем.

Серед українських бізнесменів – нова мода з часткою екстриму. Багато з них викуповують ділянки під Чорнобилем, буквально біля кордону з зоною відчуження, забудовуючи їх елітними котеджами.

Як пише газета “Сегодня”, найпопулярніше місце, в якому селяться Віпи, – село Страхолісся, що впритул примикає до захищеної “колючкою” зони, ріелтори продають ділянки в середньому по $3-5,5 тис. за сотку, уточнюючи, що охочих вистачає. Ще б пак: у місцях, вважаються більш-менш чистою зоною, ділянки коштують мінімум в два рази дорожче. Тут поряд з покинутими після вибуху на ЧАЕС будинками, дахи яких сховалися в багаторічному бур’яні, сусідять елітні котеджі-новобудови, вражають розкішшю, системами охорони і дворами з доглянутими газонами і красивими ліхтарями. Звичайні селяни-пенсіонери в один голос стверджують, що їхні сусіди – люди з відомими прізвищами.

“Ділянка і будинок, які в радянський час належали акторові Леоніду Бикову, тепер викупив великий бізнесмен-аграрій. На цьому місці він побудував шикарний особняк бежевого кольору, – розповів місцевий пенсіонер Олексій. – Ще одна ділянка взяли в оренду французи, правда, кажуть, що за документами земля належить якимсь українцем. Тут будується клуб рибалок. А нещодавно один багатій купив аж 30 соток, заплатив $170 тисяч. Напевно, побудує, як і інші, будинок з басейном ифутбольным полем. Все через те, що місця тут гарні, як на курортах, роздолля для полювання і риболовлі. Так, Зона поруч, але село не евакуювали після аварії, тому що радіація в нормі. Правда, ми на всяк випадок у виловленої з річки рибки хвости і голови відрізаємо – саме там накопичується радіація”. Пенсіонеру подобається, що в сусідах тепер багатії: “Вони наше село відроджують, нещодавно ось парк облаштували з дитячим майданчиком!”

Схожа картина – і в сусідньому селі Медвин. Поряд з десятком осиротілих хатинок — великі будинки, стайні і… бронетехніка. “У селі всі кажуть, що пани будуть влаштовувати полювання на конях і на цьому Бтрі, – каже місцевий єгер. – Ось вишка для полювання (з неї стріляють по кабанах). Закон для багатьох не писаний. Ми під вишками знаходимо обезголовлені туші. Це означає, що звіра вбивали заради опудала для стіни. Одного разу ми знайшли тушку свині без голови, розкрили – а в утробі 11 поросят… Робітники одного відомого людини поставили 14 таких вишок…”

У Держагентстві лісових ресурсів на це відповідають, що браконьєри в цих місцях дійсно промишляють, але в основному це місцеве населення, а не заїжджі багатії.

“В Іванківському районі звірі із зони вискакують через колючий дріт, і місцеві браконьєри їх вбивають. М’ясо у звіра брудне, тому його ніхто не їсть, а от голови забирають, щоб зробити опудало. Але це справа рук не так званих панів. Я перевіряв ці факти”, – сказав заступник начальника управління мисливського господарства Держагентства лісових ресурсів України Андрій Хрол.