Первинне житло подорожчає, а вторинне — подешевшає

У 2013 році вартість квартир на первинному ринку Києва зросте на 7-9%. Однак вторинне житло трохи подешевшає.

Про це заявила представник «РК Міністерський» Наталія Проніна.
Вона спрогнозувала, що ціни на «первинку» у найближчі 3 року будуть тільки збільшуватися, хоча і незначними темпами.

У теж час, за її словами, на ринку вторинної нерухомості можлива корекція цін. Експерт пояснює це тим, що, традиційно, застаріле житло знецінюється з часом.
Проніна також розповіла, що в даний час спостерігається тенденція зростання попиту на новобудови і зниження популярності «вторинки».

Експерт відзначила переваги покупки квартири в новостроке:

«Житло в новому будинку – це, в першу чергу, сучасні технології і нові комунікації. Адже основна проблема старих будинків це застарілі комунікації та енергозбереження. Сучасні новобудови краще утеплені, матеріали екологічніше. Крім того, якщо ви купуєте на вторинному ринку з використанням іпотеки, то у вас швидше за все, будуть дуже високі відсотки, тоді як багато забудовників зараз дають програми розстрочок від себе».

Також представник «РК Міністерський» визначила фактичну відсутність доступного іпотечного кредитування банками, і найближчим часом, на її думку, ситуація навряд чи кардинально покращиться. Для того, щоб забезпечити покупців відповідними умовами придбання житла, все частіше будівельні компанії пропонують власні програми розстрочки.