Переселення киян з хрущовок скасовується

У Києві в найближчі роки не планується замінювати хрущовки новими потройками. Про це повідомив голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов.

Разом з тим він не виключив, що якщо економічна ситуація в країні розвиватиметься позитивно, то до цього питання можна буде повернутися.

Попов зазначив, що в поточному році в Києві буде збудовано та введено в експлуатацію 1,4 млн. кв. м житла. За його словами, це є одним із найвищих показників за роки незалежності України. «Серед цього обсягу будівництва буде приблизно 1,5-1,7 тис. квартир, які ми будуємо по соціальним програмам підтримки «30х70» або «50х50», – сказав Попов.

Раніше, в кінці липня головний архітектор Києва Сергій Целовальник заявив, що будівництво нових будинків на місці старих п’ятиповерхівок розпочнеться через кілька місяців. За його словами, на місці старих будинків на вулицях Гречка і Стеценка виростуть 12-16-поверхові висотки. Передбачалося обмінювати квартири з коефіцієнтом 1,5. Тобто, якщо у людини була квартира 40 кв. м, то він має право отримати 60 кв. м.

За даними tochka.net загальна площа «хрущовок» в Україні складає 23% всього багатоквартирного фонду. Демонтаж однієї «хрущовки» оцінюється приблизно в 6 млн. грн.