Перекупники не мають гроші на нерухомість, – DTZ

У поточному році вторинні інвестиції в комерційну нерухомість Києва опинилися в 3 рази менше, ніж у минулому.

Про це повідомили в компанії DTZ.

Зокрема, в період з січня по листопад поточного року, інвестиції в готові об’єкти були самими незначними за останні 6 років. Експерти порівняли їх з обсягами, які були в 2003 і 2004 роках, коли даний сегмент тільки починав розвиватися.

При цьому, сьогодні девелоперам стає все важче перепродувати побудовані комерційні об’єкти.
Як відзначають в DTZ, за одинадцять місяців поточного року загальний обсяг вторинного інвестування в нерухомість в Україні склав близько 39 млн. доларів.

Також за цей період був проданий розташований у центрі Києва вже діючий бізнес-центр, який сьогодні повністю заповнений орендарями. Сума операції оцінюється в 24 млн. доларів. Ще за 15 млн. доларів продали спеціалізований складський комплекс в передмісті столиці.

За словами директора департаменту по зв’язках з громадськістю компанії DTZ Анастасії Дубової, обидві угоди були укладені в третьому кварталі, а все перше півріччя на ринку спостерігалося повне затишшя.
Нинішні обсяги інвестицій в діючі об’єкти нерухомості Києва – найменші з 2005 року.

В DTZ зазначають, що у 2011 році рівень таких вкладень склав близько 200 млн. дол., у 2011 – 300 млн., дол., а в докризовий період рівень доходив і до 1 млрд. доларів.

За даними DTZ, на сьогоднішній день на продаж виставлений ряд великих об’єктів у центрі столиці. На думку експертів, якщо в найближчий місяць вони знайдуть свого покупця, то загальний обсяг інвестиційних угод за підсумками року досягне 600-700 млн. доларів.

«Найбільш привабливими для вторинного інвестування в Україні залишаються якісні об’єкти торговельної та офісної нерухомості, в той час як інтерес до готелів трохи охолов порівняно з 2009-2010 р.», – відзначають експерти DTZ.

За даними аналітиків, початкова ставка прибутковості якісних торгових центрів і бізнес-центрів за рік скоротилася на 1-1,5% – до 11-12%. А ось прибутковість складів, навпаки, збільшилася на 0,5% – до 15%.

У найближчому ж майбутньому все ще порівняно низька вартість комерційної нерухомості, яка сформувалася в кінці 2008 року, в поєднанні з перспективою зростання орендних ставок у найближчому майбутньому відкриває привабливі горизонти для інвестування. Адже у всіх сегментах ринку нерухомості спостерігається нестача якісних комерційних приміщень.

Також вигідно буде купувати не готові будівлі, а проекти, переконані експерти.

Варто зазначити, що сьогодні загальний обсяг потенційних інвестицій у проекти, виставлені на продаж в Україні, складає приблизно 1 млрд. доларів.