Печерна нерухомість

Сьогодні жити в печерах стає модно. Все більше людей, уподобавши ці місця, прагнуть переїхати жити саме туди.

Люди селилися в печерах з незапам’ятних часів. Таке чудове природне приміщення як не можна краще підходило як укриття від дощів, вітрів і палючого сонця. Товсті стіни гарантували надійний захист від диких звірів.

Печери – це символ непорушності, вічності і загадковості. І інтерес до них не слабшає з часом. Навпаки, в даний час чимало людей у різних країнах світу воліють селитися саме в них, залишаючи упорядковані квартири і затишні таунхауси. Поклик це предків або віяння моди – не настільки важливо. Важливо, що на такий попит є найнеймовірніші пропозиції.

Назад, до природи

Широку популярність у зв’язку з печерами набула історія Слиперов. Сім’я американських фермерів кілька років тому викупила земельну ділянку з печерою на відомому інтернет-аукціоні. Спочатку вони збиралися побудувати там звичайний будинок і діловий офіс. Але після докладного знайомства з печерою вирішено було облаштовуватися саме в ній.

Вклавши в облаштування цього гігантського підземного приміщення більше 150 000 доларів, Слиперы перетворили його в комфортабельне житло. Зараз на території печери є благоустроєні спальні, кухня, ванні кімнати, басейн, проведені електрика та каналізація. Внутрішній природний джерело дає майже чотириста літрів чистої води в день, що повністю задовольняє потреби сім’ї з п’яти чоловік.
Явна перевага такого житла – печера не потребує додаткового опаленні, зберігаючи стабільну температуру близько 17 градусів Цельсія в будь-який час року. Товщина стін доходить до 15 метрів, що забезпечує ідеальну звукоізоляцію приміщень.

Є й мінуси. Вологе повітря вимагає постійної роботи осушувачів. Але головний недолік – це пісок, який періодично сиплеться зі стелі. Усунення проблеми зажадало установки додаткових внутрішніх навісів і оригінальних парасольок.

Однією з головних визначних пам’яток печерного будинку Слиперов є величезне приміщення для вечірок, де встановлена сцена, на якій в різний час виступали такі відомі артисти, як Боб Ділан і Тіна Тернер.

Але, оскільки власники цього ексклюзивного приміщення не впоралися з виплатою кредиту, незвичайне житло повернулося на той же інтернет-аукціон. Правда, за ціною в два рази вищою. В кінцевому підсумку лот був знятий з торгів. Причина проста – Слиперам вдалося рефінансувати іпотечний кредит і зберегти печерний будинок у власності.

Австралійський оазис

Бажання п’яти осіб пристосувати печеру під будинок можна вважати їх особистою примхою. А ось прагнення майже двох тисяч осіб в Австралії зайняти природні пустоти інакше, як необхідністю, не назвеш.
У східній межі Великій пустелі Вікторія з гірським хребтом Стюарта розташоване місто Кубер-Педі. Його по праву можна назвати світовою столицею опалів. Більше тридцяти відсотків від усіх покладів цих каменів на планеті зосереджено тут. Розробки ведуться з 1915 року. Назва міста дуже символічно. На мові аборигенів це означає «нора білої людини».
Нещадний клімат змусив старателів-першопрохідців шукати укриття від палючого спеки і частих піщаних бур. Найкращим виходом із ситуації стало поєднання приємного з корисним. І люди почали облаштовувати свої житла прямо в шахтах.

Тільки на глибині шести метрів під землею були знайдені оптимальні умови для комфортного проживання. Постійна цілорічна температура 22 градуси за Цельсієм нівелювала різкі перепади нічних і денних температур на поверхні. Такі житла в надрах землі стали називати digout (вириті житла). Поступово Кубер-Педі розширювався і тепер це єдиний функціонуючий сучасний підземний місто на планеті. Під землею розташовуються, крім дигаутов, галерея мистецтв, магазини, цвинтар і підземні церкви різних конфесій.

Зараз риття нових шахт на території міста заборонено. Будуються нові будинки з усіма зручностями. Але більшість місцевих жителів все одно воліють жити під землею. В сучасних підземних квартирах є каналізація, водопровід, електропостачання. Незважаючи на високу вартість води в цьому регіоні, в деяких будинках є навіть басейни!

Характерне осипання гірських порід нейтралізується двома способами. Перший, так званий натуральний, варіант передбачає покриття стін і стелі полівінілацетатним розчином. Фактура каменю залишається недоторканою, але клейовий шар не дає поверхні «порошити». Другий варіант – обшивка приміщення сухою штукатуркою – носить назву сучасного.

Прагнення місцевих жителів серед безводній і млявої пустелі упорядкувати своє місто вражає. У Кубер-Педі можна побачити і дерева, зварені з заліза, упереміш з кактусами з різних куточків планети. Є навіть сучасний гольф-клуб. Його учасники знайшли оригінальне рішення проблеми відсутності трави – під час гри навколо м’яча вистилається ділянку з невеликих трав’яних блоків, які переносяться з місця на місце.
Своєрідний природний ландшафт неодноразово робив Кубер-Педі ареною зйомок відомих фантастичних блокбастерів. Там знімалися третя частина кіноепопеї «Божевільний Макс», «Чорна діра» і багато інших. Багата історія міста щороку приваблює сюди великий потік туристів, багато з яких вважають за краще селитися в унікальному печерному готелі Desert Cave.

Печерний бізнес Сходу

Завдання залучення клієнтів вирішується усіма бізнесменами по-різному. Східні підприємці зробили ставку на історичну спадщину – і не прогадали. Турецькі готелі у печерах, розташовані на території стародавньої Каппадокії, стабільно користуються успіхом у туристів.
Відомий п’ятизірковий Gamirasu Cave Hotel поблизу курорту Ургуп включає в себе вісімнадцять номерів, влаштованих в печерах всередині гори. З вікон відкриваються чудові панорамні види. Звичайно, потрібно уточнення: печери, вирубані не власниками готелю. Цей відреставрований і переобладнаний на початку століття готель виник на місці печерного монастиря, який влаштували ченці близько тисячі років тому.

Інший турецький готель, Yunak Evleri, може похвалитися значно більшою кількістю квартир. Вік рукотворних печер, в яких знаходяться номери, складає більше півтора тисяч років. Дизайн номерів витриманий в національному стилі.

Біля підніжжя іранської гори Саханд розташована ціла печерна село. Називається вона Кандован, що в перекладі означає «вулики». Вік поселення – більше семисот років. Сучасні місцеві жителі по достоїнству оцінили якості сучасних пластикових конструкцій. Завдяки їм давнє поселення має дуже оригінальний вигляд. Наявність термальних джерел приваблює сюди прочан з усього світу. Порожні приміщення просто здаються місцевими підприємцями в оренду всім охочим на будь-який термін.

Особиста печера з усіма зручностями

В іспанській Андалусії, в околицях Гранади, є кілька населених пунктів, які повністю складаються з печерних будинків. Найяскравіший з них – Гуадикс. У цьому місці люди живуть у печерах з часів Юлія Цезаря. І не збираються щось змінювати. Це місце знаходиться в стороні від традиційних туристичних маршрутів. Така особливість привертає сюди поціновувачів відокремленості. Оригінальні іспанські квартири в Гуадиксе користуються стабільним попитом серед англійців, які переїжджають з туманного Альбіону в більш теплі краї.

Крім того, Андалусское управління у справах туризму активно підтримує інший проект – будівництво печерних квартир на замовлення. Він функціонує вже кілька років у Лос-Лобосе. Такі комфортабельні домівки з усіма зручностями в десяти хвилинах їзди від морського узбережжя знаходять свого покупця. Ціна на індивідуальну квартиру-печеру з усіма зручностями стартує від 46 000 євро.

Крім міцності, високої звукоізоляції і стабільного температурного режиму є ще один плюс такого житла. Якщо необхідно збільшити площу приміщення, то можна взяти лопату, кирку і самостійно розширити житло.