Париж став найдорожчою столицею світу за вартістю оренди житла

Експерти консалтингової компанії Savills порівняли вартість оренди та купівлі нерухомості в 10 найбільших містах на планеті. Виявилося, що у другій половині 2011 року орендні ставки в Парижі зросли на 2,3%.

Як зазначає портал Cityam, оренда житла у французькій столиці дорожчала настільки швидкими темпами, що випереджала зростання цін на житлову нерухомість.

Згідно з індексом динаміки цін і ставок The World Class Cities index, в Лондоні, Парижі, Нью-Йорку, Сіднеї і Токіо з липня по грудень 2011 року вартість оренди зросла в середньому на 2,8%. У Гонконзі, Шанхаї, Сінгапурі, Мумбаї і Москві темпи зростання орендних ставок, навпаки, сповільнилися і не перевищували 1,8% за півріччя, хоча з 2005 року оренда житла в останніх п’яти містах дорожчала набагато швидше, ніж у столицях Європи, Австралії, Японії та США.

В даний час найдешевше знімати житло в Шанхаї і Мумбаї – оренда апартаментів у китайському та індійському мегаполісах обходиться майже в три рази дешевше, ніж у французькій столиці. Друге місце за дорожнечею оренди житла на планеті залишилося за Лондоном, де орендні ставки зростають з-за наближення Олімпіади. Варто відзначити, що, за результатами іншого дослідження, Лондон назвали найгіршим місцем у світі для інвестицій в орендну нерухомість.

Глава відділу досліджень компанії Savills Іоланда Барнс підкреслила, що “ключовим фактором зростання орендної плати в найбільших містах світу є корпоративний попит. Невизначеність у світовій економіці та рівні зайнятості населення призводить до того, що багато співробітники великих компаній, які раніше могли купити собі житло, змушені переключатися на оренду”.