Парламент скасує ліцензування будівництва 1-3 категорій

Верховна Рада має намір скасувати обов’язкове ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з будівництвом об’єктів архітектури 1-3 категорій складності.

За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту №10 131 проголосувало 226, 226 мінімально необхідно 226 голосів.

Таким чином, обов’язковому ліцензуванню планується піддавати тільки ті підприємства, які здійснюватимуть будівництво об’єктів за архітектурно-будівельного рішення та/або інженерного обладнання, що належать до 4 і 5 категорії складності.

У той же час Рада має намір передбачити, що ліцензії, видані до набрання чинності відповідного закону у разі його прийняття, будуть дійсні до закінчення терміну своєї дії.

Як повідомлялося, у січні Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства заявило про намір у 2012 році спростити ліцензування будівельних компаній.

У січні 2011 року Рада спростила дозвільні процедури в будівництві. Тоді парламент визначив, що обов’язкову експертизу повинні проходити проекти будівництва тільки 4 і 5 категорій складностей.