Падіння ринку нерухомості Китаю зупинить економічне зростання країни

Експерти прогнозують, що спад у будівельній галузі Китаю викличе падіння попиту на сталь та інші будівельні матеріали, що, в свою чергу, призведе до уповільнення економічного зростання.

Експерти з фінансової корпорації Японії Nomura Holdings, назвали ситуацію на китайському ринку нерухомості досить критичною. На їх думку, скорочення попиту на житлову нерухомість призведе до падіння показника зростання ВВП нижче восьми відсотків.

Представник Nomura Holdings Чжан Мерщій зазначив, що на ринку нерухомості Китаю відбувається дуже швидке погіршення. Він прогнозує, що вже у першому кварталі наступного року відбудеться зниження цін на об’єкти житлової нерухомості.

Національне бюро статистики Китаю повідомило про зменшення вартості нерухомості в 33 з 70 найбільших мегаполісах країни за підсумками минулого місяця. По їх словах, це сильне падінням ринку нерухомості Китаю, починаючи з моменту дії урядових обмежувальних заходів.

Водночас експерти з Nomura Holdings очікують зростання інвестицій в китайський сектор нерухомості на 14% в 2012 році. Однак це буде найгірший показник за останні 10 років.

Чжан Мерщій вважає, що нинішній обвал цін у Китаї буде більш тривалим, ніж три роки тому. Головною причиною зниження вартості, Мерщій називає обмеження урядом приватних інвестицій у ринок житлових об’єктів.

Між тим, експерти з консалтингових компаній Barclays Capital Research і CBRE Global Investors переконані, що влада Китаю послаблять обмеження на ринку нерухомості через загрозу уповільнення економіки.

Нагадаємо, прем’єр-міністр країни Вень Цзябао заявив на початку поточного місяця, що має намір боротися зі спекуляціями з житловими об’єктами, щоб ліквідувати загрозу формування міхура.