Оцінювачі почали судові позови проти Кабміну

В столиці у зв’язку з новим порядком оцінки майна почалися слухання за позовом оцінювачів проти Кабінету міністрів.

Як стало відомо, вчора, 22 травня, в Окружному адміністративному суді Києва пройшли попередні слухання за позовом фахівців з оцінки майна Юрія Андрусенко, який у судовому порядку оскаржив постанову Кабміну № №231, встановлює порядок здійснення оцінки майна для цілей оподаткування.

Представником позивача у цій справі виступила Ганна Бакалова. За її словами, даний документ фактично зупиняє право позивача займатися своєю професійною діяльністю та проводити оцінку майна. А це в подальшому негативно вплине не тільки на позивача, але і повністю зупинити ринок оціночних послуг в Україні.

«Уряд вийшов за рамки своїх повноважень і зайнявся регулюванням порядку здійснення оціночної діяльності. Ті вимоги, які запровадив уряд до суб’єктів оціночної діяльності, повністю суперечать встановленим нормам закону», – заявляє Бакалова.

На її думку, цим законодавчим актом порушуються норми конкурентного законодавства, тобто обмежуються можливості роботи оцінювачів на ринку.

«Подібного роду зміни повинні проводитися не постановою Кабміну, а через внесення відповідних змін у профільний закон», – підсумував фахівець.