Оцінювачі нерухомості пішли на «штурм» Кабміну

Вчора оцінювачі майна протестували проти нових правил оцінки. Вони вийшли на акцію протесту під стіни Кабміну.

Учасників ринку оцінки не влаштовують нові правила роботи, які, за їх словами, монополізують ринок.

Про це повідомляє ТСН.

12 вересня оцінювачі пікетували будівлю уряду. Великий червоної дулею мітингувальники хотіли сказати “Ні!” планам влади встановити нові правила для ринку державної оцінки.

Вперше змінити існуючий стан справ чиновники хотіли ще навесні. Тоді повноваження передали в руки десятки нових приватних фірм, які свою діяльність розпочали з того, що підняли вартість послуг в рази. Згодом чиновники визнали це рішення помилковим і дали задній хід.

Тепер, за словами старожилів ринку, планується друга спроба захоплення цього бізнесу зацікавленими особами. Невідомі досі громадські організації закидали Кабмін проханнями нарешті навести порядок на ринку, кажуть оцінювачі.

Оцінку майна хочуть перетворити на звичайний математичний розрахунок. Туди посадять хлопців-студентів і знищать оцінку”, – переконаний голова товариства оцінювачів Олексій Амфітеатров.

Такої точки зору опонує міністр юстиції Олександр Лавринович. Чиновник очолює робочу групу, яка повинна розробити нові правила на ринку оцінки, і називає тих, хто воліє залишити все без змін, нечистими на руку.

“Те, що сьогодні відбувається на цьому ринку – це кара Божа. Потрібно зробити так, щоб не було ухилення від податків і не було смішних цін, не було подвійних тарифів – одні, які записуються в договір, другі, які реально сплачуються. Те, що сьогодні відбувається”, – зазначив Лавринович.

Про те, якими будуть нові правила оцінювання майна, чиновники поки не кажуть. Тим часом оцінювачі запевняють, що вже визначені 200 фірм, яким обіцяно цей бізнес.