Оцінювачі критикують нові правила оцінки

Нові правила проведення оцінки майна, у тому числі нерухомості, а також нову систему навчання суб’єктів ринку оцінки, професійної громадської організації називають абсурдною.

Про це заявляє Андрій Філін, керівник Відкритого клубу незалежних оцінювачів, пише business.ua.

На його думку, введення окремого напряму оцінки майна “з метою оподаткування” не тільки не відповідає міжнародній практиці та стандартам, але й абсурдно по своїй суті, оскільки передбачає відмову від спеціалізації оцінювачів.

Раніше для отримання права оцінювати всі види майна (таких оцінювачів в Україні можна перерахувати по пальцях) потрібно було відучитися 505 академічних годин, освоївши при цьому цілий ряд спеціалізацій, пройти річне стажування за фахом і т. д. Тепер же достатньо закінчити курси тривалістю 80-120 годин, з яких 47 взагалі не стосуються оцінки.

“Новий варіант навчання оцінювачів просто абсурдний. Оцінки літальних апаратів тепер вчать за 3 години, за 3 години проходять навчання з оцінки судноплавних засобів. Замість 81 години (як це було раніше) майбутніх податкових оцінювачів за 6 годин навчають оцінювати цілісні майнові комплекси. За 6 годин — замість 87 — вчать проводити оцінку речей, що становлять культурну цінність”, – каже Пугач.