Особливості ринку нерухомості класу ультралюкс

Існує така категорія житла, як ультралюкс: в неї входять об’єкти дорожче 10 млн доларів. Це специфічний ринок, який розвивається за особливими законами.

Як правило, покупці цієї нерухомості не потребують кредити і не витрачають часу на те, щоб умовити продавця зробити знижку. Вони здобувають незвичайні будівлі просто для власного задоволення, подібно до того, як могли б викласти кругленьку суму за твір мистецтва або пляшку дорогого вина. Нерухомість стає матеріальним втіленням їх багатства.

Ріелтори, які працюють з супердорогий нерухомістю не відчувають нестачі в покупцях. Швидше, спостерігається брак пропозицій. Багато ексклюзивні об’єкти розкуповуються ще на стадії будівництва.

Оголошення про продаж нерухомості, що стоїть більше 10 млн доларів, не завжди публікуються в засобах масової інформації. Представники агентств часто безпосередньо зв’язуються з потенційними клієнтами, залишають заявки. При виборі ріелтора покупцям слід в першу чергу звернути увагу на ті фірми, які спеціалізуються на самому дорогому житлі.

Серед найбільш популярних локацій — Нью-Йорк, Лондон, Гонконг і Лос-Анджелес. У цих містах близько 50 % угод на ринку ультралюкс укладають нерезиденти, серед яких все більше росіян і китайців.

Для наших співвітчизників нерухомість — це, перш за все, показник соціального статусу. Маючи чотири-п’ять розкішних будинків, заможні росіяни проживають в кожному за кілька тижнів у році, але нічого не здають в оренду. Найчастіше вони обирають житло у Лондоні, розцінюючи це місто як «безпечну гавань».

Ціни в сегменті ультралюкс ще не повернулися до докризового рівня, хоча спостерігається стабільне зростання. «У цьому році ми продамо від 60 до 70 будинків, що стоять дорожче 5 млн доларів, причому 20 з них — дорожче 20 млн»,— пообіцяв у другій половині 2011 року представник компанії Hilton & Hyland Джефф Хайленд. За його словами, нещодавно один китаєць купив в Сан-Дієго житло за 20 млн доларів, витративши на роздуми лише 20 хвилин.

До речі, саме Hilton & Hyland представляла вдову Аарона Спеллінга при продажу одного з найдорожчих будинків світу — резиденції The Manor в Лос-Анджелесі. Спочатку цей особняк був оцінений в 150 млн доларів, але Кенді Спеллінг довелося зробити велику знижку. У підсумку новою власницею будинку стала 22-річна Петра Екклстоун, заплатила за нього 85 млн доларів. Мабуть, на відміну від російських і китайських мільйонерів, практичні англійці все-таки не проти поторгуватися.