Особливості будівництва каркасних будинків

Завдяки сучасним технологіям каркасне будівництво сьогодні набирає все нових обертів. З великим успіхом при цьому використовується канадський і фінський досвід роботи.

З-за надзвичайної затребуваності малоповерхового каркасного будівництва, багато самостійно освоюють ці технології і будують своїми руками. Незважаючи на достатню простоту процесу, все ж потрібно враховувати деякі його особливості. Насамперед визначтеся з призначенням майбутньої споруди — це буде сезонне житло для здачі в оренду або сімейне гніздо для цілорічного проживання. Саме від цього залежить ступінь утеплення каркасного будинку — товщина дошки для стін і вибір самих телоизоляционных матеріалів.

Оскільки каркасні будинки – це найчастіше малоповерхові будівлі, то зводити під такі полегшені конструкції фундаменти глибокого закладення не раціональне рішення. Рекомендується використовувати або стрічковий фундамент, або стовпчастий, а також збірний з бетонних блоків. Створення жорсткої рами при цьому забезпечується: у першому випадку — надійної арматурою, у другому — монолітним ростверком, а при використанні збірної блочної технології за допомогою надійного і міцного кріплення до залізобетонних блоків нижньої обв’язки.

В каркасному будівництві використовують конструкції з дерева і металу. Якщо ви віддали перевагу каркас з дерева, то раціональніше використовувати дуб або ж якісний і надійний брус інших порід, перетином не менше 150х150 мм Кутові зчленування виконуються методом «шип-паз», без зазорів. Металеве кріплення при цьому використовувати вкрай не бажано через гниття деревини при зіткненні з металом.

Зовнішню сторону обшивають під нахилом 30-40 градусів, використовуючи шпунтовані дошки або вагонку. При цьому важливо пам’ятати, що в перший рік експлуатації деревина «грає» від впливу погодних умов, тому прикріплювати зовнішню обшивку міцно не слід.

Заключний етап каркасного будівництва — дах. Вибір матеріалу величезний: це і натуральна австрійська черепиця, м’яка покрівля, і ондулін, і металеві листи. Вибір цілком залежить від вашого смаку і можливостей.

Зусилля, прикладені до будівництва каркасного будинку, з лишком окупляться надійністю, екологічністю, економічністю та сейсмоустойчивостью споруди, яка довгі роки буде радувати всю вашу сім’ю.