Основні проблеми старої нерухомості

Проживання в будинках старої споруди змушує приділяти пильну увагу водним та електричних комунікацій. За багато років використання труби і проводка істотно зношуються, але їх заміна представляє масу певних складнощів.

Вдається лише локально замінювати і лагодити, штучно продовжуючи термін їх експлуатації. Однак своєчасне проведення ремонтних робіт дозволяє істотно знизити ризик виникнення аварійних ситуацій. Для того щоб успішно боротися з «комунальними неприємностями», слід мати деякий запас знань про проведення сантехнічних і ремонтних робіт, а також грамотне уявлення про пристрій будинку і розташування комунікацій.

Перш ніж братися за гуж», необхідно уважно вивчити планування будинку, в тому числі дізнатися, де і як пролягають труби, їх важливі стики і з’єднання. Дослідивши план, можна без побоювання розкривати стіни в місцях пролягання труб. Оглянувши стан труби на предмет виявлення рясних корозійних відкладень, необхідно проаналізувати ситуацію, і визначитися, чи потребують труби в заміні, або можна обмежитися невеликим ремонтом.

Природно, слід враховувати матеріальні можливості. Якщо вони дозволяють, краще оновити систему водопостачання, так як ймовірність поломок значно знизиться.

Але, якщо труби знаходяться в задовільному стані, для більшої надійності можна покрити їх антикорозійним розчином та забезпечити вільний доступ до них.

У випадку з електричною проводкою справа йде трохи простіше (хоча зіпсована проводка є набагато небезпечніше старих труб). Повна заміна проводки не потребує великих коштів і не складна в проведенні. Зазвичай проводу залягають на глибині 1-3 см в стіні, тому їх демонтаж не дуже трудомісткий.

Безумовно, при роботі з електрикою необхідні особлива обережність і неквапливість у діях, так як один невірний рух може призвести до ураження струмом. Працювати треба, використовуючи ізольовані інструменти, гумові рукавички, дотримуючи всі запобіжні заходи.

Якщо навантаження в мережі велика (підключаються прилади з великою потужністю), слід замінити дроти на більш товсті, щоб уникнути їх швидкого зносу, та згодом короткого замикання. Бажано зробити ще кілька додаткових «коробок» (поглиблення в стіні, де знаходяться важливі сполуки), щоб при створенні вимикачів і розеток не виникало необхідності довбати стіну в пошуках дроти для підключення.

Поширеність та дешевизна мідної та алюмінієвої дроту дозволяють здійснити заміну електричної проводки, не порушуючи стабільність сімейного бюджету і не розоряти його.

Вчасно здійснені ремонтні роботи по заміні комунікацій вбережуть нерухомість від небажаних наслідків.