«Ощадбанк» готовий до випуску іпотечних облігацій

Голова банку С. Подрєзов повідомив про плани керівників фінустанов випустити облігації, загальною вартістю півмільярда гривень до кінця цього року.

Перший обсяг облігацій буде випущений на суму в півмільйона гривень, зважаючи на те, що портфель банку оформляє близько 3 мільярдів іпотечних кредитів. Головною метою випуску іпотечних облігацій є постачання ринку іпотечними цінними паперами, які доповнюють ОВДП або папери ДІУ, так як на даний момент такий інструмент як іпотечні облігації практично відсутня.

Це підтверджується тим фактом, що ДІУ практично погасила останні облігації, а з урахуванням того, що майже 1/3 частина європейських іпотечних кредитів профінансовано за їх рахунок, випуск такого роду цінних паперів в нашій країні необхідний.

Крім усього цього, С. Подрєзов заявив, що для здійснення першої емісії іпотечних облігацій буде потрібно більше часу від спочатку запланованого, не дивлячись на це, готовність банку до випуску іпотечних цінних паперів становить 95%. У зв’язку з цим до кінця року буде затверджено статут нового підприємства, після чого піде реєстрація його капіталу в Комісії по цінних паперах.