ОСББ замінять Жеки тільки в новобудовах

ОСББ будуть створюватися в новому житлофонді. Жеки сьогодні не хочуть приймати на баланс нові будинки.

У 2012-2015 роках кількість багатоквартирних будинків, які перейдуть в управління житлових кондомініумів, буде зростати, але темпи сповільняться. Масово забирати в управління застарілий житлофонд громадяни не стануть.

Про це заявив керівник секції управління житлофондом Всеукраїнського об’єднання фахівців ЖКГ Роман Нечитайло.

Як повідомляє Комерсант-Україна в матеріалі «ЖКГ віддають у добрі руки» з посиланням на слова голови Спілки власників житла України Олексій Кучеренко, брати будинок на баланс ОСББ без створення державою умов для подальшої роботи об’єднання – це шлях в нікуди.

«Перш ніж реєструвати ОСББ, власники повинні домагатися від влади участі у проведенні капітального ремонту», – вважає він.

У сфері управління застарілим житлофондом пані Мєшкова вже помітила іншу тенденцію: мешканці збираються, вирішують провести ті чи інші роботи, збирають кошти, посилюють контроль за якістю роботи Жеку, живуть життям кондомініуму, але при цьому не поспішають реєструвати ОСББ, розраховуючи отримати від держави кошти на ремонт.

Активніше ОСББ будуть створюватися в новому житлофонді, впевнений Роман Нечитайло. «Жеки сьогодні не хочуть приймати на баланс нові будинки, а забудовники вимагають від мешканців створення ОСББ для подальшого техобслуговування будівлі», – зазначає він.

На його думку, з введенням нового житла в експлуатацію розшириться ринок послуг, що надаються керуючими житловими компаніями. Їх кількість в найближчі роки має вирости в два-три рази, не в останню чергу за рахунок гравців з Росії, де житлова реформа триває вже десять років.

Нагадаємо, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) повинні стати реальною альтернативою Жекам. Для цього необхідно на законодавчому рівні вирішити системні проблеми в їх діяльності, усунувши існуючі правові прогалини у сфері ЖКГ. Про це заявив перший заступник голови Антимонопольного комітету України Рафаель Кузьмін.