ОСББ отримають кредити під 3%

Уряд України наділило Держфонд сприяння молодіжному будівництву правом видавати пільгові кредити терміном до 10 років під 3% річних ОСББ, для реконструкції, капітального та поточного ремонтів будівель.

Це закріплено відповідною постановою №599, яке опубліковано на сайті відомства.

Відповідний Порядок використання коштів держбюджету на пільгове кредитування юридичних осіб, у тому числі ОСББ, для реконструкції, капітального та поточного ремонтів об’єктів житлово-комунального господарства уряд затвердив постановою №599 від 31 травня 2012 р., оприлюдненими 8 липня.

Пільгові кредити, як передбачено документом, надаються, зокрема, на утеплення огороджувальних конструкцій, модернізація внутрішньобудинкових мереж та систем, улаштування індивідуальних теплових пунктів, ремонт ліфтів, забезпечення освітлення місць загального користування.

Позичальник для отримання такого кредиту подає регіональному управлінню фонду документи, що підтверджують його платоспроможність. Відбір проектів на кредитування проводить комісія при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон).

Головним розпорядником державних коштів і виконавцем цієї програми визначено Мінрегіон.