ОСББ не можуть стати власниками неприватизованого житла?

Президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов зазначає гостру необхідність у визначенні подальшої долі неприватизованих квартир, інакше в майбутньому засновники ОСББ будуть помилково вважати, що це житло належить їм.

“Як показує практика, на неприватизовані квартири – а вони становлять 8% від загальної кількості квартир в Україні – часто знаходяться “ліві” власники, – говорить він.

Неприватизовані квартири числяться на підвідомчих підприємствах, тому приватизація майна, що входить в ті 8% – це єдиний вихід, щоб зняти проблему адміністративної відповідальності.

“У Києві В кожному будинку є або було своє відомче житло, яке не є приватизованим, – розповідає експерт. – Воно належить громаді. В одному з будинків люди об’єдналися в ОСББ і згадали, що у них в будинку є дві неприватизовані квартири. І вони вирішили забрати їх собі. Тобто в своє ОСББ, під так зване службове житло”.

На думку експерта, це ще раз доводить, що потрібно якомога скоріше розібратися з неприватизованими квартирами.

“Адже ті, хто буде утворювати ОСББ надалі, буде помилково вважати, що таке житло можна забирати собі”, – каже Рубанов.

Нагадаємо, міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк пропонує ухвалити рішення про завершення приватизації житла в Україні.

“Я хотів би, щоб депутати Верховної Ради нарешті прийняли рішення про завершення приватизації. 92% людей в державі вже приватизували, а 8% – ні. Тут необхідно прибрати всі інсинуації і прийняти це рішення”, – каже Близнюк А.с.

За словами міністра, після цього необхідно прийняти рішення про стимулювання створення ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків).