ОСББ: альтернативи немає?

Таку заяву зробив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк на засіданні Кабінету міністрів України.

З 2012 року в Україні відкриється ринок приватних ЖКГ-послуг – це буде реалізовано через механізм створення замість звичних Жеків Об’єднань власників багатоквартирних будинків (ОСББ). За словами Анатолія Близнюка, уряд України збирається всіляко сприяти популяризації ОСББ.

«В Україні трохи більше мільярда квадратних метрів житла, з них 640 мільйонів – це приватне житло. Адже 2,5 мільйона людей живе в селах. Хтось з них задає питання з приводу ремонту дахів, ремонту двору? Такі питання не задаються, тому що ці люди самі можуть вирішити такі питання. Тому наголошу, що ОСББ – це ефективний спосіб керування своєю власністю, точно так, як в селі людина обслуговує будинок сам, так само і на базі багатоповерхового будинку колектив власників має об’єднатися і управляти своєю власністю», – зазначив міністр «Пульсу Києва».

На уточнення кореспондента про те, наскільки серйозно уряд України має намір лобіювати приватний бізнес в сфері надання ЖКГ-послуг, Анатолій Близнюк відповів: «Уряд буде всіляко допомагати, щоб в Україні створювалися ОСББ і щоб люди розуміли – у них немає іншої перспективи. Інструменти для цього будуть використовуватися всі, які тільки можна. Наприклад, у місті Харкові будуть платитися за 50 тисяч гривень кожному новоствореному ОСББ», – сказав міністр.