Орендувати на літо дачу під Києвом дорожче, ніж в Одесі та Криму

Українці почали активно орендувати і купувати дачі на літо. Київські ріелтори відзначають, що попит на оренду будинків під Києвом у 2013 році виріс приблизно на 20%.

У Криму і Одесі в цьому сезоні також стало більше українців, охочих зняти будиночок – попит на будинки біля моря виріс на 10-15%.

Між тим у Харкові та Донецьку попит на оренду заміських будинків мізерний, і в цьому році навіть впав приблизно на 10%, пише “Сьогодні”.

З урахуванням цін на нерухомість кияни купують дачі вже не тільки під Києвом, але і в сусідніх областях. Так половину будиночків під Черкасами у Дніпра скупили саме молоді сім’ї зі столиці.

“Причому якщо місцеві би не дали за будинок без зручностей і 80 тис. грн, то кияни раділи ціною в 120-160 тис. грн, — кажуть місцеві жителі. — Вони порахували, що їм дешевше сюди їздити на вихідні, ніж купувати будинки під Києвом за 800 тис. грн”.

Також городяни дуже активно орендують нерухомість за містом, з-за чого зростають ціни у містах і селах біля Києва. Якщо в минулому році будиночок за Києвом можна було зняти влітку і за 2500-3000 тис. грн в місяць, то в нинішньому ціна стартує від 4-5 тис., а ось дешеві варіанти вже розібрали.

“За 5 тисяч — це будиночки без зручностей, та й їх не знайти. Великі будинки стартує від 8 тис. грн в місяць, — розповіли в агентстві нерухомості. — А гарний котедж біля озера або Дніпра коштує в середньому 20 тис. на місяць, тобто на літо він обійдеться в 60 тис. грн. Є будинки і по 80 тис. грн за літо в таких по кілька поверхів, шикарна техніка, сад”. Крім того, будиночок можна зняти і в Криму: він обійдеться на все літо в 15-30 тис. грн (по 5-10 тис. грн на місяць). Але місцевий ріелтор попередив: “Дешеві варіанти бронювали мало не з зими, і тепер знайти дачу на все літо буде складно”. У той же час в Одесі достатньо таких пропозицій. Там можна знайти будиночок і за 3-4 тис. грн на місяць, хоча частіше пропонують варіанти по 9 тис. грн.

Під Харковом літо в непоганому будиночку біля озера оцінюється в 10 тис. грн, а от у мешканців Донецька з зеленими зонами проблема.

“У нас будинків здають дуже мало, — розповіла нам місцевий ріелтор Людмила. — Є єдиний будинок у відносно чистій зоні за 7 тис. грн — але там 250 кв. м. А так бувають будиночки за 3000-4500 грн. Найближча зелена зона у нас — Слов’яногірськ, Слов’янськ. Це 100-120 км від Донецька. Там перебудовують хатинки і дачі спеціально для туристів. Іноді здають дачі на хуторі Широкий, в 15 хвилинах їзди від міста”.

Дійсно, в Слов’янську і Слов’яногорську можна провести літо. Там вартість недорогого будиночка біля озера становить 3 тис. грн в місяць, але є варіанти і по 10 тис. грн, а от на хуторі Широкий дачі тільки продають. Якщо пошукати будиночок на літо через інтернет, то в Київському та прилеглих до нього районах найбільш бюджетним варіантом є “хатка” за 4 900 грн. в місяць. А ось найдорожчим заміським будинком, що здається в оренду, виявився котедж з басейном за ні багато ні мало 40 700 грн. в місяць.