Орендодавці виграли від падіння продажів обєктів житлової нерухомості

Попит на покупку португальської нерухомості залишається низьким. Високий інтерес орендарів до знімного житла частково компенсував це.

Королівський інститут оцінювачів Великобританії (RICS) і португальська компанія Confidencial Imobiliario (CI) опублікували 25 січня звіт про стан ринку нерухомості Португалії за грудень 2011 року, повідомляє PropertyWire. Попит на купівлю будинків, ринкова пропозиція і ціни впали за підсумками минулого місяця. Темпи ринкового падіння сповільнилися в порівнянні з листопадом 2011 року.

Національний індекс цін на житло знизився з -66 до -70 пунктів. Індекс впевненості покупців зріс з 60 до -52 пунктів.

За даними дослідження RICS/Ci, падіння цін на нерухомість в Португалії викликано низьким попитом з боку покупців. Вартість нових будинків в грудні знижувалася швидше, ніж вартість вторинного житла. Це говорить про труднощі, з якими зіткнулися португальські забудовники.

Попит на оренду нерухомості в Португалії виріс за підсумками грудня. Незважаючи на це, вартість орендованого житла впала. Учасники ринку очікують подальше зростання попиту на оренду в регіоні Алгарве і місті Порту.

Економіст RICS Джош Міллер заявив, що складна економічна ситуація в Португалії залишається головною проблемою місцевого ринку нерухомості. Експерт підкреслив, що рівень безробіття в країні зріс до 13,2%. Це не дозволяє португальцям купувати будинки.