Орендні ставки на офіси в Києві знизяться, але ненадовго

Найближчим часом рівень орендних ставок на столичні офісні приміщення може знизитися приблизно на 10%, втім, зниження триватиме зовсім недовго.

Таку думку в ході CEO Networking Dinner, що відбувся 21 лютого в готелі «Президент Готель» висловили спікери круглого столу на тему офісної нерухомості директор українського представництва DTZ Ukraine Нік Коттон і генеральний директор Midland Development Олена Шуляк.

Певне зниження орендних ставок буде викликано, на думку експертів, тимчасовим перенасиченням ринку офісної нерухомості в Києві. «У той час як попит може покрити лише близько 160 тис кв. м. площ, у 2012 році в столиці буде введено в експлуатацію відразу кілька бізнес-центрів загальною орендопридатною площею 250-300 тис. кв. м. Такий дисбаланс приведе до деяких знижок для орендарів, але, втім, особливої демпінгової політики спостерігати не доведеться», – підкреслила Олена Шуляк.

До цих слів директор DTZ Ukraine Нік Коттон додав, що «період зниження орендних ставок буде досить коротким, так як після відкриття нових офісних центрів у 2012/2013 роках, пропозиція в даному сегменті буде низьким. З цієї причини попит вже через 18 місяців покриє все нове пропозицію, і орендні ставки в цьому сегменті знову зростуть».

Говорячи про зміни рівня орендних ставок, експерти відзначили, що мова, в першу чергу, йде про бізнес-центрах класу A. Втім, на думку фахівців, вартість площ, що проектуються під IT-компанії, може навпаки, тільки зрости. Причиною цьому – постійне зростання вимог до займаної такими фірмами приміщень (потужності електромережі, охолодження обладнання тощо).

Обговорення тенденцій на ринку офісних приміщень пройшло за тематичним круглим столом у рамках щорічного заходу CEO Networking Dinner, організованого Ukrainian Real Estate Club. В ході даної зустрічі топ-менеджери провідних компаній ринку нерухомості України обговорили найактуальніші питання галузі та розглянули випадки із практики українських та зарубіжних учасників ринку. Дискусії проходили за дев’ятьма круглими столами: банківських, інвестиційних, сегментів офісної, торговельної, готельної та житлової нерухомості, юридичним, будівельним, а також за столом, присвяченим питанням «зеленого» будівництва.