Орендна плата за апартаменти в Стокгольмі буде рости

Тепер, щоб орендувати квартиру в Стокгольмі, треба буде добряче заплатити.

Громадські житлові корпорації столиці Швеції запропонували з 2012 року підвищити вартість оренди. Те, у скільки обійдеться зняти квартиру, буде залежати від її місця розташування.

Одна з таких компаній, Stockholmshem, планує збільшити вартість оренди в центрі шведської столиці на 6,5 %, інші — Svenska Bostader і Familjebostader — на 6,9 %. Це означає, що зняти двокімнатну квартиру в серці Стокгольма можна буде в середньому на 685 крон (близько 75 євро) на місяць дорожче, ніж зараз.

На околиці міста подорожчання оренди буде менш помітним. Наприклад, Stockholmshem пропонує підвищити її на 1,9 %, Familjebostader — на 2,5 %.

Тер’є Гуннарсон, голова Асоціації орендодавців Стокгольма, вважає несправедливим, що жителі центральних районів повинні постраждати від збільшення вартості оренди сильніше, ніж ті, хто живуть на околицях. За його словами, різниця у вартості оренди всередині міста вже зараз становить від 10 до 30 %.

Пелле Бьерклунд, директор Svenska Bostader, навпаки, виступає в захист нововведень: «Очевидно, що проживання в центрі дає більше переваг. Тому ми думаємо, що це повинно бути відображено у вартості оренди». За його словами, жителів центральних районів Стокгольма в найближчі роки може очікувати подальше подорожчання оренди.