Орендарі зберігають інтерес до ринків

Багато корпоративні орендарі все ще зацікавлені у присутності на ринках, що розвиваються.

Бажання багатьох корпоративних орендарів бути присутніми на ринках залишається сильним, незважаючи на глобальну політичну, економічну і соціальну нестабільність протягом 2011 року.

Про це свідчать результати дослідження компанії CBRE.

Аналітики зазначають, що багато країн у цілому вже не можуть бути атестовані як “розвиваються”, при тому, що рівень розвитку в більшості столиць перевершує розвиток малих міст, вважає CBRE. Наприклад, у віддалених районах Канади і Росії операційні ризики набагато вище, ніж у великих містах.

Таким чином, ринки можуть існувати всередині кордонів стабільних країн. Керівникам компаній необхідно враховувати характеристики субринків при плануванні стратегії в області нерухомості в тій чи іншій країні, наголошується в дослідженні.

Олена Єфремова, директор, керівник відділу корпоративних послуг CBRE в Росії сказала: “Різниця між Москвою та іншими містами Росії досить очевидна для багатьох корпоративних клієнтів CBRE, тим не менш, навіть розуміючи різницю між столичними і регіональними ринками, ми постійно стикаємося з необхідністю звертати увагу на досить очевидні речі. Наприклад, дуже часто клієнти не замислюються про масштаби нашої країни, і інформація про те, що переліт від Москви до Владивостока займає близько дев’яти годин викликає велике здивування”.

Корпорації все більше звертають увагу на схід та південь: багато з них обрали Азію, Латинську Америку і Африку для середньострокового стратегічного розвитку, зазначено в дослідженні. Однак ступінь варіативності та складності всередині цих величезних регіонів означає, що уніфікований підхід не буде ефективним.

Наприклад, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Індія вважається розвиненим ринком за багатьма показниками. З іншого боку, таких ринків, як В’єтнам, Таїланд і Філіппіни ще належить реалізувати свій потенціал.

“Наш головний висновок у тому, що глобальна політична, економічна і соціальна нестабільність не буде утримувати компанії від розвитку на складних ринках. У будь-якому випадку, щоб працювати ефективно, корпорації повинні переконатися в тому, що вони вибрали правильні стратегії для розвитку в конкретному регіоні, і повинні знайти баланс між контролем ризиків і результативність”, – сказав Нік Ламберт, керівник департаменту ринків CBRE.