Орендарі вибирають склади, орієнтуючись в першу чергу на ціну

Сьогодні ціна оренди складу стала домінуючим пріоритетом для потенційних орендарів столичних. При виборі вже не розглядається місце розташування складського приміщення – правий або лівий берег, як це було раніше.

Про це розповів консультант відділу промислової та логістичної нерухомості CBRE Ярослав Горбушко.

Як приклад фахівець привів складський комплекс Unilogic Park в Броварах. Його складська площа становить близько 22 200 кв. м. Він був введений в експлуатацію в 4 кварталі 2011 р. і повністю зданий в оренду менш ніж за півроку.

Також логістичний комплекс «Щасливе», активна лізингова кампанія з якого стартувала в кінці 2011 р., запровадився в експлуатацію в квітні 2012 р., вже заповнений практично на 70%.

Експерт зазначає, що сьогодні на правому березі немає прикладів нових логістичних комплексів, які б заповнювалися такими темпами останнім часом.

За словами Горбушко, сьогодні активність на ринку оренди складських приміщень все більше проявляють не логістичні компанії, як було в докризові роки, а дистриб’ютори і рітейлери.

Крім цього, зазначає фахівець, в Києві простежується тенденція відходу деяких клієнтів від логістичних операторів на користь прямої оренди і організації власної логістики.

Також орендарі стали частіше переїжджати з непрофесійних складських приміщень в професійні логістичні комплекси. За словами Горбушко, цьому сприяє наявність низької цінової пропозиції – орендна ставка 4-5 дол. за кв. м/міс. без ПДВ.