Оренда житла в столиці: підсумки квітня 2012 року

У квітні поточного року столичним агенством нерухомості було проведено 328 угод з оренди нерухомості в Києві, що на 14% нижче показників березня.

Найбільш доступними, орендованим у квітні об’єктами, стали: однокімнатна квартира площею 22 кв. м по вул. Мілютенка (Деснянський р-н) за ціною 2200 грн./міс.; однокімнатна по вул. М. Майорова (Оболонський р-н), площею 27 кв. м за ставкою 3000 грн./міс.; однокімнатна квартира 34 кв. м по вул. Ревуцького (Дарницький р-н) вартістю 3200 грн./міс. З двокімнатних найбільш доступними були варіанти: квартира по вул. Закревського (Деснянський р-н), площею 67 кв. м за ціною 3000 грн./міс. і квартира по вул. Стадіонній (Солом’янський р-н), метражем 52 кв. м за ставкою 4400 грн./міс. Трикімнатні пропозиції для клієнтів з обмеженим бюджетом були такими: квартира по вул. Озерній (Оболонський р-н) площею 71 кв. м за ставкою 4450 грн./міс. і квартира 110 кв. м. по вул. Княжий Затон (Дарницький р-н) за ціною 6000 грн./міс.

У ціновому сегменті до 8 тис. грн. кількість угод склала 67,6%, що менше, ніж у березні на 2,4%. Частка однокімнатних квартир в даній категорії посіла 55% і представлена квартирами від 22 до 65 кв. м у всіх районах Києва. Двокімнатні пропозиції зайняли 26,8% – це об’єкти площею від 30 до 93 кв. м розташовані в Солом’янському, Шевченківському, Оболонському, Дніпровському, Дарницькому та Святошинському районах. Трикімнатні (частка 8,9%) квартири метражем від 64 до 116 кв. м були орендовані переважно в Голосіївському, Дарницькому, Святошинському, Солом’янському та Оболонському районах. Частка чотирикімнатних квартир склала 2,8%. Офісні приміщення в даній ціновій категорії (частка 6,5%) представлені квартирами на перших поверхах житлових будинків у Голосіївському, Дарницькому, Дніпровському, Подільському та Оболонському районах.

Угоди в ціновому діапазоні 8 – 16 тис. грн. зайняли частку 21% від загального обсягу ринку оренди за квітень, що нижче попереднього місяця на 2,1%. У цій категорії перевага віддавалася двокімнатному (37,8%) і трехкомнатному (32,7%) житла. Двокімнатні квартири площею від 70 до 93 кв. м перебували переважно у Печерському, Солом’янському, Оболонському та Голосіївському районах. Трикімнатні, площею від 65 до 130 кв. м – у Печерському, Шевченківському та Солом’янському. Однокімнатні квартири склали 8,5%. Це житло середнім метражем 50 кв. м у Печерському та Шевченківському районах столиці. Багатокімнатні апартаменти зайняли 4% в даної категорії. Частка офісних приміщень за результатами квітня – 17%. Тут орендарів цікавили об’єкти площею від 60 до 125 кв. м, територіально лідирували Голосеевкий, Дарницький, Подільський і Шевченківський райони.

У категорії 16 – 24 тис. грн. у квітні 2012 року було укладено 5,4% угод, що менше показників березня на 1,3%. Лідерство в даній категорії між собою розділили офісні приміщення та багатокімнатні квартири – зайняли рівні частки по 29,8% кожен. Трикімнатні апартаменти склали 2,8%. Двокімнатні квартири та заміські будинки також розділили між собою попит у рівних частках – по 18,8% кожен. У представленої категорії серед орендарів були затребувані Печерський, Шевченківський, Оболонський, Солом’янський, у комерційному сегменті також Дарницький та Подільський райони.

«Якщо порівнювати показники квітня березня 2012 року, то в квітні помітний явний зростання інтересу до оренди трьох-чотирикімнатних квартир в ціновій категорії від 2 до 3тис. дол., а також традиційний для даного сезону попит на заміські будинки і дачі. Оренда якісних об’єктів, як житлових, так і комерційних, набирає все більшу популярність. Ми пов’язуємо це з розвитком у свідомості людей розуміння якісної нерухомості і прагнення поліпшити свої умови життя і розвитку бізнесу за рахунок більш комфортною нерухомості. В цілому, це позитивна тенденція, яка свідчить про збільшення можливостей наших клієнтів», – коментує ситуацію Генеральний директор столичного агентства нерухомості Ірина Луханіна.