Оренда житла в Харкові вигідніше всього в першій половині року, – експерт

Рівень попиту на ринку оренди Харкова залишається практично стабільним протягом останніх 3 років. При цьому ціна орендних ставок щорічно збільшується. Так, протягом 2012 року вартість оренди житла виросла в середньому на 4%-5%.

Про це повідомила керівник компанії «ХАН (Харківське агентство нерухомості)» Світлана Якимова.

«Зростання цін пов’язане з особливостями ринку оренди Харкова. В певні періоди року – з серпня по початок жовтня, а також у грудні спостерігається значний сплеск інтересу орендарів до житла. В цей час до Харкова, де зосереджена велика кількість навчальних закладів, починають з’їжджатися іногородні абітурієнти та студенти. Природно, ціни на нерухомість в цей час збільшуються в середньому на 15-20%. По закінченню «студентського сезону» попит знижується, однак при цьому орендарі не поспішають повертати ціни до колишнього рівня і зазвичай у січні-липні зменшують ціни не більше ніж на 10-15%», – пояснює експерт.

На думку С. Якимової, основний рівень попиту як і раніше зосереджений в сегменті недорогих об’єктів. Найбільш затребувана категорія – однокімнатні та двокімнатні квартири невеликої площі, розташовані у спальних районах Харкова. У той же час фахівець відзначає стабільний інтерес до елітного житла з євроремонтом, сучасними меблями, необхідним набором побутової техніки.

«У 2012 році посилилася тенденція, пов’язана з припливом інвестицій у ринок оренди. Сьогодні набагато безпечніше і економічно вигідніше вкладати кошти в купівлю житла, щоб потім здавати його в оренду, ніж зберігати заощадження на депозиті у фінансових установах. При цьому вигідніше купувати невеликі квартири, оскільки саме вони забезпечують найбільш оптимальне співвідношення витрат на придбання об’єкта нерухомості і доходу з оренди», – говорить фахівець.