Оренда житла у Києві: зниження нам тільки сниться

Оренда житла у Києві продовжує залишатися дорогим задоволенням. Незважаючи на найвищий рівень по Україні, орендодавці мають намір підвищити ціни на наступному тижні на 10%.

При цьому власники київської нерухомості все більше комунальних витрат перекладають на мешканців і не вважають це великими витратами для них, зазначає інформаційно-аналітичний портал Inpress.ua.

Як прогнозують столичні ріелтори, попит на квартири збільшиться в 2-3 рази з 10-15 серпня. Пояснюється все досить банальними причинами: нова партія першокурсників з усіх кінців України, плюс традиційна осіння міграція офісного планктону. За підрахунками директора «Недержавного експертного бюро» Анатолія Топала, орендні ставки на дешеві квартири (до 4 тис. грн) в першій половині 2013 року підвищилися в середньому на 5-11%, що викликало незначне зменшення вартості житла класом вище.

Паралельно орендодавці все частіше не соромляться перекладати витрати на всі комунальні платежі на своїх квартиронаймачів. Причому розмір орендної плати практично не впливає на поступливість господаря, який починає палати священним гнівом при піднятті відповідного питання. «Та хіба це гроші? Влітку квартплата становить всього близько 300 грн. Ну так, взимку буде трохи дорожче», — розповіли ” Коментарям «скривджені» власники житла.

Аналітики прогнозують, що якщо не буде різких стрибків курсу долара, то до кінця року цінова ситуація на ринку оренди житла в столиці кардинально не зміниться. Ринок, нарешті, зрозумів, що він перенасичений пропозицією. Якщо до кризи в столиці здавалося в оренду близько 6 тис. квартир, то зараз — 30 тис. При цьому охочих здати квартиру — більше тисячі чоловік. Тобто на одного потенційного орендаря зараз доводиться десь 25-30 квартир. І поки на «вторинці» не запрацює іпотека і не почнуться активні продажі житла, пропозиція оренди буде багатим і ціни будуть триматися на одному рівні, прогнозує провідний спеціаліст департаменту маркетингу компанії SV Development Сергій Костецький.

Проте недостатньо віддати орендодавцю значну суму грошей, йому потрібно ще сподобатися. Якщо скласти портрет ідеального мешканця, виходячи з вимог власників, то він повинен працювати (студент, звичайно ж, віддається тільки пиятики), бути сім’янином — але без дітей, інакше меблі зіпсують, і, звичайно ж, без домашніх тварин. При цьому погана якість начиння та меблів не бентежить господаря: на будь-який докір з цього приводу він цинічно запропонує зробити мешканцю ремонт. Якщо той погодиться, то, як часто показує практика, заповзятливий орендодавець відразу знайде причину, щоб виселити «ремонтника», після чого з радістю накине вартість на житло.

У грудні ми вже відзначали зростання орендних ставок на квартири в Києві. За даними компанії Real Druzi, тоді середня заявлена вартість оренди квартир економ-класу в листопаді 2012 р. виріс на 1,4% в порівнянні з листопадом 2011 р. і склала $479.

А в квітні стало зрозуміло, що ціни на квартири в Києві надалі знижуватися не будуть. Таку думку в інтерв’ю Inpress.ua висловив експерт ринку нерухомості, керівник відділу продажів ЖК «Park Stone» Дмитро Шостя.

За його словами, такий прогноз, в першу чергу, ґрунтується на планомірне подорожчання всіх складових будівельного циклу. «Будівельні матеріали, паливо і робоча сила тільки дорожчають. Ми ж будуємо не з повітря. Забудовник — крім великих компаній зі своїми комбінатами будматеріалів — це, за великим рахунком, конструктор: ми збираємо в одному місці цеглу, розчин, робочі руки та задум архітектора, а потім продаємо результат», — сказав він.