Оренда торгових приміщень преміум-сегменту не підвищиться в ціні, – експерт

З-за стриманих планів розвитку рітейлерів на 2012 р. і низькою вакантності торговельних приміщень преміум сегменту зростання орендних ставок на такі площі не буде в найближчій перспективі.

Про це повідомили в консалтинговій компанії CBRE.

За словами директора департаменту стратегічного консалтингу та аналітики консалтингової компанії CBRE Марини Крестініної, вакантність торгових площ прайм-сегменту в Україні близька до нуля, так як інтерес орендарів в основному спрямований на якісні об’єкти, але відсутність амбітних планів розширення мереж підстав для зростання орендних ставок у сегменті в найближчій перспективі немає.

Вона також зазначила, що рітейлери через невизначеність вектора економічного розвитку до вибору об’єктів ставляться вкрай вибірково.

В цілому, за даними CBRE, вартість оренди торгових приміщень на світовому ринку в першому кварталі 2012 р. залишалася без істотних змін, підвищившись лише на 0,8%. Причиною цьому послужили стриманий споживчий попит і обережність рітейлерів на тлі побоювань щодо боргової кризи єврозони і слабкого економічного зростання.

У той же час експерти компанії відзначають, що, незважаючи на подібні тенденції, попит на якісні торгові площі в багатьох великих містах світу, все ж залишається високим, а вакантность – мінімальна на більшості ринків.