Оренда торгової нерухомості в Києві до кінця року подорожчає

З початку 2012 року орендні ставки на нерухомість в ТРЦ Києва підвищилися на 5%, а в цілому за рік їх зростання може скласти до 10%.

Про це повідомив керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії «Українська торгова гільдія» Віктор Оборський.

За його словами, з початку року коефіцієнт вакантності торговельних площ впав з 2,5% до 1,2%. Він також зазначив, що саме за цей період середня зарплата в Україні збільшилася на 15,5%, а роздрібний товарообіг – на 14%.

За звітний період в столиці не були введені в дію нові ТРЦ, що в свою чергу обмежило нову пропозицію.

Експерт уточнив, що йдеться про ділянки в торгових галереях ТРЦ площею 80-150 кв. м. За його словами, в даний час середня вартість оренди торгових площ в них становить близько $69 за 1 кв. м (з ПДВ).

Фахівець також додав, що до кінця 2012 року буде введено в експлуатацію 7 нових ТРЦ, загальна орендована площа яких складе 222,98 тис. кв. м. На думку Оборського, це повинно збільшити загальну площу столичних ТРЦ на 28% – до 1,026 млн. кв. м.

У свою чергу, партнер відомства Віталій Бойко підкреслив, що введення в дію нового ТРЦ Ocean Plaza стане однією з головних причин, по якій відбудеться зростання середньої вартості орендних ставок. Це експерт пояснив тим, що центр такого рівня в Києві відсутня, конкуренція орендарів в ньому висока і близько 30% ТРЦ займуть бренди класу “преміум”.