Оренда по-французьки: як здати житло для кінозйомок

Запросивши знімальну групу до себе додому, власник може заробити на оренді до 3 000 євро в день. Однак вимоги кінематографістів надзвичайно високі.

Які об’єкти користуються попитом

Всупереч загальній думці, кінопродюсери часто шукають середньостатистичні квартири. Затребувані також вілли з басейнами, лофти, маєтки, промислові будівлі, ресторани, склади, ферми і замки. В залежності від сценарію, будь-яка нерухомість може стати місцем зйомок фільму, серіалу, кліпу, реклами або фотосесії. При цьому інтер’єр відіграє більшу роль, ніж зовнішній вигляд будівлі.

Найважливіший критерій — розміри приміщення. Знімальній групі, в якій інколи працюють до 40 чоловік, потрібно основна кімната площею не менше 40 м2 і додаткові приміщення, щоб розміститися самим і знайти місце для апаратури і реквізиту. Крім того, стелі повинні бути достатньо високими, щоб звук краще поширювався.

В ідеалі нерухомість повинна знаходитися в Іль-де-Франсе — столичному регіоні, в якому розташовано багато кінокомпанії. Близькість місця зйомок дозволяє їм скоротити транспортні витрати. З фінансових причин більшість заявок з боку знімальних груп припадають саме на Париж і передмістя.

Умови оренди

Тільки власник має право здавати нерухомість. Якщо цим займається інша людина, то йому потрібна письмова згода власника. У багатоквартирному будинку потрібно заручитися згодою житлового товариства: не всім по душі натовпу чужих людей у будинку, деяких заважають всюди простягнуті кабелі, тому мешканці не завжди охоче дають дозвіл. Крім того, краще заздалегідь попередити всіх сусідів.

Перед тим, як почнуться зйомки, представники кінокомпанії відвідують житло три або чотири рази. Потім між організацією і власником нерухомості підписується контракт. У цьому документі вказується, що знімальна група не має права пересувати меблі і змінювати деталі інтер’єру без згоди власника. Контракт також передбачає страхування житла на той випадок, якщо під час зйомок буде пошкоджено майно. До підписання контракту слід також з’ясувати жанр фільму. В іншому випадку для власника може стати сюрпризом, якщо до нього додому прийде команда для зйомок стрічки сумнівного змісту. Крім того, в контракті повинно бути зазначено, де буде ночувати кіношники — в будинку або квартирі, де ведуться зйомки, або в готелі.

Скільки можна заробити

В контракті вказується сума, яку кінокомпанія повинна заплатити власнику за оренду. Розмір грошової винагороди залежить від різних критеріїв, наприклад, від того, наскільки рідкісним є декор інтер’єру, які використовуються засоби зйомки. Оренда коштує дорожче, якщо знімається художнє кіно, і дешевше, якщо проводиться документальний фільм або реклама. В Іль-де-Франсе власник може заробити на зйомках фільму від 1 500 до 3 000 євро в день. Фотосесія приносить від 800 до 1 000 євро. Найбільше отримують власники унікальних, красивих об’єктів нерухомості. Як правило, чим далі від Парижа, тим оренда дешевше.

Як зв’язатися з кінокомпаніями

Вже майже 20 років у Франції існують агентства, які виступають посередниками між кінокомпаніями і приватними власниками нерухомості. Ця практика стала особливо популярна з настанням кризи.

Серед таких агентств — 007 Production, 20 000 Lieux, Cinedecors, Elux і Mires. Крім того, знайти оголошення кінокомпаній або запропонувати своє житло для зйомок можна на сайті Cast’things.