Оренда офісів в Москві подорожчає, – аналітики

Скорочення частки вільних площ на офісному ринку Москви на тлі обмеженого нової пропозиції і зростаючого попиту приведе до збільшення ставок оренди на якісні приміщення.

Такий прогноз міститься у дослідженні компанії CB Richard Ellis (CBRE).

На думку експертів, до кінця 2012 року запитувана ставка оренди на офіси класу А Прайм в Москві складе 1300 доларів за квадратний метр в рік (без урахування експлуатаційних витрат і ПДВ), на об’єкти класу А – 850 доларів за “квадрат”, на приміщення класу B – 500 доларів. Станом на кінець першого кварталу дані показники оцінюються в 1200, 800 і 450 доларів відповідно.

Відповідно до огляду, в січні-березні поточного року в столиці було введено в дію 111,3 тисячі квадратних метрів офісних площ. У порівнянні з четвертим кварталом 2011 року цей показник зменшився на 55 тисяч “квадратів”, а по відношенню до першого кварталу минулого року – майже на 80 тисяч квадратних метрів. На думку аналітиків, загальний обсяг нових площ за підсумками поточного року складе близько 700 тисяч “квадратів”.
Сукупний обсяг угод, укладених за три місяці, оцінюється фахівцями в 274 тисячі квадратних метрів, що на 55 відсотків менше, ніж у четвертому кварталі 2011 року. Тим не менш, у всіх районах міста було зафіксовано скорочення частки вільних площ.

У компанії Welhome раніше прогнозували, що ставка оренди в офісних приміщеннях класу А в Москві цього року зросте на 7-15 відсотків. При цьому експерти очікують, що оренда площ в класі+ подорожчає максимум на 5 відсотків.