Оренда нерухомості в Києві

Показники ринку оренди київської нерухомості різко стрибнули вгору.

Найбільш доступними, орендованим у липні об’єктами, стали одно – і двокімнатні квартири за адресами: вулиця Деміївська, 37 – 2000 грн/міс.; вул. Лесковська, 28-а – 2100 грн/міс.; вул. Прилужная, 10 – 2500 грн/міс.; вул. Якуба Коласа, 24 – 2500 грн/міс.

У ціновому сегменті до 8 тис. грн. кількість угод склала 75,7% від загального обсягу, що на 1,8% нижче показників червня. Частка однокімнатних квартир у даної категорії склала 50,7% – сюди увійшли квартири площею від 18 до 70 кв. м у всіх районах столиці, в тому числі і на центральних вулицях (Б. Васильківська, Б. Житомирська, Б. Хмельницького, Білоруська). Двокімнатні квартири – 35,5% від усіх угод в категорії, площею 46-90 кв. м розташовані переважно в Оболонському, Голосіївському, Дарницькому, Подільському та Шевченківському районах. Трикімнатні квартири (частка 13,1%) метражем 56-130 кв. м, були орендовані в Голосіївському, Дарницькому та Солом’янському районах. Чотирикімнатні квартири і офіси в даному ціновому сегменті склали 0,7%, наприклад квартира в Дарницькому районі (Дніпровська набережна) площею 140 кв. м, офіс по вул. Тарасовкая площею 36 кв. м.

Угоди в ціновому діапазоні 8 – 16 тис. грн. склали 15,6% від загального обсягу ринку оренди за липень. Це на 2,7% нижче даних червня. У цій категорії перевага віддавалася двокімнатних квартир – 37,5% і трехкомнатному житла – 35,3%, розташованому в Оболонському, Шевченківському, Дарницькому та Печерському. районах столиці. Чотирикімнатні квартири (14,3%), орендовані в липні, площею від 89 до 180 кв. м були розташовані в Оболонському, Печерському, Подільському та Голосіївському районах. Також в даний діапазон увійшов будинок у Пущі-Водиці площею 250 кв. м. Однокімнатні варіанти (12,7%) переважно в центральних районах (вул. Горького, Пушкінська, Володимирська, Дмитрівська).

У категорії 16 – 24 тис. грн. у липні 2011 року було укладено 3,8% угод на ринку оренди. Це на 0,4% нижче показників попереднього місяця. Сюди увійшли двокімнатні квартири (13%) переважно в Печерському районі столиці, трикімнатні (39%), Печерському та Шевченківському районах (вул. Панаса Мирного, Стрілецька, Інститутська, Звіринецька), а також багатокімнатні (43%) в Оболонському, Солом’янському, Голосіївському і Шевченківському районах. Комерційна нерухомість (5%) була представлена офісними приміщеннями 65-120 кв. м у різних районах (бул. Лесі Українки, вул. Межигірська, Микільсько-Слобідська, Княжий Затон), а також особняками на Осокорках.

«В середині літа на ринку оренди активізувався попит на офісні приміщення, що ми пов’язуємо з помітною активізацією ділової активності в столиці. Це особливо показово, враховуючи той факт, що липень – традиційний сезон відпусток та затишшя у сегменті ділової оренди. У серпні і вересні очікується закономірне підвищення попиту на житло економ-класу у зв’язку з початком навчального року і напливом в столиці студентів з інших міст, що може викликати подорожчання даних квартир в межах 10-15% і навіть деякий дефіцит бюджетного пропозиції. Проте вже до листопада ціни і попит повернуться на колишній рівень і яких-небудь значних коливань в оренді житлової нерухомості до кінця року не очікується», – ділиться прогнозами Генеральний директор «Благовіст» Ірина Луханіна.