Оренда нерухомості в Києві: лютий 2012 р.

За даними столичного агентства нерухомості, в лютому 2012 року було проведено 415 угод з оренди нерухомості в Києві, що на 22,3% перевищує показники січня.

Найбільш доступними, орендованим у лютому об’єктами, стали: однокімнатна квартира площею 34 кв. м по вул. Чорнобильської (Святошинський р-н) за ціною 2400 грн./міс.; двокімнатна квартира на просп. Лісовому (Деснянський р-н), площею 45 кв. м за ціною 3000 грн./міс.; трикімнатна квартира по вул. Вишняківській (Дарницький р-н) площею 100 кв. м за ставкою 4000 грн./міс.

У ціновому сегменті до 8 тис. грн. кількість угод склала 66,2% від загального обсягу. Частка однокімнатних квартир у даної категорії склала 51%, двокімнатні зайняли 35,2% – в основному це об’єкти, розташовані в Голосіївському, Оболонському, Святошинському, Дніпровському та Дарницькому районах. Трикімнатні (частка 12,2%) і багатокімнатні (1,7%) квартири були орендовані переважно в Голосіївському, Дарницькому, Деснянському та Подільському районах.

Угоди в ціновому діапазоні 8 – 16 тис. грн. зайняли частку 28% від загального обсягу ринку оренди за лютий. У цій категорії перевага віддавалася двокімнатному (27,2%) і трехкомнатному (21,2%) житла. Однокімнатні квартири склали 5,1%, багатокімнатні – 8%. Частка офісних приміщень за результатами лютого – 38,7%. Територіально у представленої категорії лідирували Оболонський, Солом’янський, Печерський, Дарницький та Шевченківський райони. Серед орендарів офісних площ були популярні Голосіївський, Дніпровський, Печерський і Шевченківський райони.

У категорії 16 – 24 тис. грн. у лютому 2012 року було укладено 4% угод. Лідером даної категорії стали багатокімнатні квартири – 36%, а також офісні приміщення, зайняли частку 28%. Трикімнатні апартаменти склали 24%, двокімнатні квартири – 12%, однокімнатні варіанти у даний ціновий діапазон не увійшли. У представленої категорії серед орендарів були затребувані Печерський, Шевченківський, частково Подільський та Оболонський райони.

«У лютому нас особливо порадувала динаміка оренди офісної та торговельної нерухомості. Цей сегмент був активний протягом другого півріччя 2011-го і його затребуваність на ринку продовжує рости. Також хорошу активність показав ціновий сегмент 1-2 тис. дол., забравши на себе частину орендарів з бюджетної категорії (до 1 тис. дол.). Це говорить про продовження позитивного процесу активізації ринку, який ми спостерігали в 2011 і продовжуємо відзначати в 2012 році», – коментує ситуацію Генеральний директор АН «Благовіст» Ірина Луханіна.