Оренда нерухомості набирає обертів

Економічна нестабільність в країні все більше відштовхує клієнтів від покупки нерухомості і притягає їх в сторону оренди.

Економічна і політична нестабільність у державі, невисокі доходи громадян та складності отримання іпотечних кредитів призвели до повного застою у сфері купівлі-продажу житлової нерухомості. Вкрай низький попит призводить до загального зниження цін.

За 9 місяців поточного року середня вартість соціального житла на вторинному ринку в Києві знизилася на 5%, склавши в середньому 1744 дол. за кв. м.

Зниження цін на рівні 3-5% характерно практично для всіх регіонів України. На 2-4% знизилася вартість житла у Львові, на 3-5% в Дніпропетровську та на 2-4% в Харкові. Квадратний метр соціального житла у Львові зараз стоїть 1141 дол. У Дніпропетровську кв. м. в квартирі аналогічної якості обійдеться покупцеві в 794 дол., а в Одесі – 1129 дол.

Не маючи можливості придбати власне житло, українці орієнтуються на оренду, що призводить до подорожчання орендної плати.
У столиці за 9 місяців оренда 1-кімнатної квартири зросла в ціні на 6%. В регіонах України динаміка зростання більш істотна. Зокрема, в Дніпропетровську оренда “одиничок” здорожував на 11%, в Харкові – на 12%, а у Львові – на 13%.

Найбільш істотно оренда 2-кімнатних квартир підвищилася в Харкові – на 10% і у Львові – на 19%.

За словами Олександра Бондаренка, голови наглядової ради Ріелторської палати України, до кризи люди мали можливість придбати житло в кредит. “Вони йшли в банк, брали кредит і тиснули на ринок купівлі-продажу. Зараз купити квартиру можуть лише деякі. Нереалізований попит тисне на ринок оренди, що призводить до зростання цін”, – говорить він.

І хоча окремі банки знову готові надавати українцям іпотечні кредити, високі процентні ставки залишаються непідйомними” для більшої частини українців, що також призводить до зростання орендної плати.