Оренда квартири: як не потрапити в аферу

Ніколи не варто розслаблятися, а особливо думати, що все саме неприємне трапиться може з ким завгодно, тільки не зі мною.

Неприємності трапляються завжди несподівано, а тому найкраще убезпечити себе і своїх близьких від тих ситуацій, які можна попередити.

Пам’ятайте, що оренда квартир — справа небезпечна, адже можна нарватися на шахраїв. На даному етапі схем, які використовують шахраї, багато, але в цій статті будуть перераховані ситуації, які користуються особливим “успіхом” у аферистів. Шахраї процвітали і продовжують процвітати, а тому приділіть велику увагу цій статті, якщо ви збираєтеся провести оренду квартири йди здати квартиру в оренду.

Досить поширеною схемою шахрайства є ситуація, коли аферист знімає квартиру невеликих розмірів, а потім її ж здає іншій людині. Яка нажива у цій ситуації для шахрая? Подобово квартири здаються за низьку ціну, однак потрібно якийсь заставу або передоплата, які покривають витрачені аферистами гроші і приносить прибуток від придбаного застави або передоплати. Що ж відбувається далі? А далі можуть з’явитися “родичі”, які виставлять гостей.

Як уникнути такої ситуації? Головна порада така: обов’язково перевіряйте документи і записуйте паспортні дані. Для тих, хто знімає квартиру — також не маловажно перевіряти особисті дані у господаря квартири.

Слід бути дуже акуратними і уникати співпраці з інформаційними агенціями. У таких агентствах інформація надається на роздрукованих аркушів, де вказані район міста, сума знімання квартири на добу і контактний телефон господаря орендованої площі. Небезпечною ця схема є тому, що при обдзвону квартир все, як правило, виявляються зайнятими, а за дану роздруковану таблицю гроші вже віддані, і зовсім не малі. Співробітники інформаційних агентств буду переконувати вас, що всі агентства по оренді квартир працюють таким же чином, але це брехня. Як же відрізнити справжнє агентство від інформаційного? Агентство з нерухомості оренди квартир бере 100%-ву оплату за свої послуги, тобто ви платите не тільки господареві квартири, але і агентству, що набагато зручніше і безпечніше.

Великою неприємністю для наймача є і така ситуація. Є люди, які ставляться до своєї квартирі занадто трепетно, а тому вважають, що мають повне право відвідувати її тоді, коли заманеться. В агентстві з нерухомості видається договір, де чітко прописано про право на недоторканність житла на момент знімання житла. А тому господар не буде турбувати вас парафіями в будь-який час дня і ночі і тим більше, у момент, коли тимчасових господарів немає вдома.
Отже, можна підбити підсумки. Оренда квартири — справа нелегка. Обов’язково перевіряйте паспорт і переписуйте особисті дані квартиронаймачів та власників квартири. Може, ви і переплатите, зате будете впевнені в особистому спокій, відсутність шахрайства та неприємностей.