Оренда квартири в центрі Нью-Йорка доступна для місцевих пенсіонерів

Двокімнатну квартиру у Сохо – одному з найдорожчих кварталів Манхеттена – пенсіонер Томас Ломбарді знімає за $55 в місяць. Настільки вигідну угоду в перенаселеному Великому Яблуці укласти непросто – в найближчих ресторанах за ці гроші “білим комірцям” подають стейк “від шеф-кухаря”.

За даними The New York Post, дешевизна пояснюється просто: довгий час Ломбарді знімає одну і ту ж квартиру. а щорічне збільшення орендної плати строго регулюється законами. Якщо договір на оренду продовжується, орендодавець зобов’язаний дотримуватися певні обмеження на підйом орендної плати, встановлені контролюючими органами. При цьому враховується і рівень доходів наймача.

Протягом 20 років Ломбарді і його дружина витрачають на оренду одну і ту ж суму, оскільки розміри їх пенсій майже не змінюються. У день витрати на оренду квартири не перевищують вартості однієї чашки кави.

Від виселення і подорожчання непрацюючих пенсіонерів захищає урядова програма забезпечення доступним житлом малозабезпечених грждан. Завдяки їй багато літні люди можуть дозволити собі жити в центрі міста. Так, на сусідній вулиці 87-річний Тому Комбс віддає домовласникові лише $71 в місяць за “двушку” площею 46,5 кв. м, у цегляному будинку, де він проживає з 1967 року. За роки фінансової кризи цей будинок встиг поміняти власника, але вартість оренди від цього не змінилася.

Нагадаємо, що зняти квартиру у СоХо “простим смертним” та представників “середнього класу” зазвичай не по кишені: у вересні 2011 року вартість оренди житла на Манхеттені становила близько $3331 в місяць. З початку фінансової кризи орендні ставки у фінансовій столиці США зросли на 10%. У рейтингу вартості оренди житла Нью-Йорк посідає 18-е місце в списку найбільших міст світу.