Оренда квартир в новорічні свята по регіонах України

Українці рахують дні, що залишилися до настання Нового року. Армія бажаючих зустріти свята під бій курантів будинку падає — наші співвітчизники хочуть чогось незвичайного. Наприклад, відзначити свято на площі Ринок у Львові або в одному з сіл Закарпаття.

Велика частина киян бажаючих поїхати куди-небудь. Але далеко не кожному вдасться відвідати закордонні курорти, тому мешканці столиці вирушають шукати розваги на просторах рідної країни.

Шлях на захід

Справжньою Меккою для українських туристів не перший рік стає Львів. В середині грудня тут важко орендувати квартиру на свята. Схоже, що така ж ситуація буде спостерігатися і взимку. За словами ріелтора, який спеціалізується на подобової здачі житла в оренду, Ігоря Помелюха, майже всі апартаменти на новорічні свята вже заброньовані до 5 січня. «Більша частина наших клієнтів – українці, які хочуть відсвяткувати прихід Нового року та Різдва у місті Лева. Як правило, вони знімають апартаменти на 3-5 днів», — зазначає Ігор Помелюх. І точно, знайти в місті вільну квартиру виявилося непростим завданням. На початку грудня фахівці з нерухомості можуть запропонувати лише 1-2 варіанти одно – і двокімнатних квартир. При цьому мінімальний термін оренди становить не менше трьох діб.

Традиційно, і вартість оренди нерухомості зросте приблизно на третину. Так, однокімнатну квартиру можна орендувати за 500-700 грн/добу, двокімнатні апартаменти обійдуться в 600-800 грн/добу. При цьому орендодавці пильно придивляються до тих, хто планує зняти житло, і відмовляються селити, наприклад, у двокімнатній квартирі більше чотирьох туристів. За словами ріелторів, на 30-40% дешевше можна зняти житло в Кам’янці-Подільському та Ужгороді, де весь вільний час можна присвятити екскурсіям по старовинних вуличках міста і замках.

Популярністю користуються закарпатські села, звідки прихильники гір можуть відправитися на екскурсії, попити мінеральної води і насолодитися красою засніжених гір. Невеликі села навряд чи підійдуть для катання на лижах та санях. І хоча деякі закарпатці будують на схилах невеликі бугельні підйомники, спуск з такої гірки може бути небезпечним для життя. Адже лижі, які пропонують місцеві жителі, вже пережили кращі часи і часто некеровані. Особливо на нерівностях, адже про ратраках у багатьох закарпатських селах навіть не чули.

Туристи, які приїжджають в Карпати, як правило, люблять відпочивати в приватних будинках. Всі вони оброблені деревом і обставлені меблями з натуральних матеріалів. Їх власники зазвичай пригощають гостей стравами національної кухні, особливо на Різдво. Це свято завжди з розмахом святкується в Закарпатті. Вартість оренди будинків суттєво відрізняється. Найдешевший варіант — 200 грн з людини на добу з харчуванням. Елітний котедж із власною сауною, басейном і кількома екскурсіями в гори коштує від 500 до 850 грн з однієї людини в день. При цьому бажаючих орендувати житло за такий, на перший погляд космічної, ціною вистачає. Потенційних орендарів не зупиняє навіть той факт, що сніг на Новий рік може і не випасти. А засніжені вершини туристи можуть побачити не раніше Різдва.

Київ зацікавив росіян

А ось в Київ в цьому році, як очікується, масово поїдуть росіяни. За словами директора АН Rent Kiev (здача квартир в оренду подобово) Андрія Марченко, порівняно з минулим роком нині до них звернулося вдвічі більше росіян, які просять підібрати підходящий «новорічний» варіант. Левова частка туристів сусідньої країни — це москвичі, для яких святкування Нового року в Києві обійдеться в кілька разів дешевше, ніж у столиці Російської Федерації. Зазвичай вони приїжджають компаніями по 4-8 чоловік, зустрічають свято в орендованій квартирі, а потім приєднуються до масових гулянь на Хрещатику. Як правило, туристи з Білокам’яної масово приїдуть в Україну 29 та 30 грудня, а повертаються на Батьківщину 4-5 січня. За ці дні вони зможуть оглянути основні визначні пам’ятки української столиці і насолодитися місцевими блюдами у київських ресторанах.

При цьому на відміну від міст Західної України, в столиці досить багато варіантів квартир, які можна орендувати і зараз. Великою пропозицією орендодавці зобов’язані Євро-2012, напередодні якого заможні українці купували житло під подальшу здачу в оренду. Звичайно, за період футбольного чемпіонату повернути вкладені в апартаменти кошти було майже неможливо. Тому зараз вони пропонуються в оренду.

Традиційно вартість оренди квартир на святковий період зросте на третину. Наприклад, однокімнатну квартиру можна буде зняти за $40-70 на добу, двокімнатну — за $60-200 (з вікнами на Хрещатик). А от трикімнатні обійдуться в $75-300 на добу. Такі ціни можливі за умови, що житло орендується на 3-5 діб. У той же час зняти квартиру на одну ніч важкувато. І все ж знайти такі пропозиції реально, але наймачі при цьому збільшують вартість проживання втричі. Наприклад, за можливість відсвяткувати Новий рік в однокімнатній квартирі в центрі Києва треба викласти не менше $300. При цьому власники житла не хочуть здавати свої апартаменти молодим компаніям, у віці до 20 років.

Юридичні нюанси

Оренда житла, особливо у інших містах, завжди пов’язана з ризиком. Як з боку орендодавця, так і орендаря. Для того щоб зменшити його експерти радять укладати договори про оренду квартир і підписувати акт прийому-передачі приміщення.

В угоді слід вказати строк, на який орендується житло, кількість проживаючих, вартість, права і відповідальність кожної сторони. В акті прийому-передачі, який є невід’ємною частиною кожного договору, потрібно прописати всі дефекти, навіть незначні. Наприклад, потрібно обов’язково вказати про наявність подряпин на замку, підлозі або стінах. В ньому можна прописати розмір штрафних санкцій в тому випадку, коли обробці приміщення та майна буде завдано шкоди. Це важливий документ для власників квартир. Слід враховувати ризик того, що стан квартири, ймовірно, може бути зіпсовано після новорічної вечірки. Адже молоді люди під час гулянь найменше піклуються про безпеку речей у квартирі.