Оренда квартир в Києві подорожчає найближчим часом

Новий законопроект Національної комісії державного регулювання у сфері комунальних послуг, яка має намір внести зміни в закони “Про теплопостачання” та “Про житлово-комунальні послуги, може спровокувати подорожчання оренди квартир в Києві на 5-10%.

Законопроект передбачає підвищення плати за опалення на 30%. Таким чином, для однокімнатних квартир ця сума може зрости на 75-100 гривень, для двокімнатних – на 110-130 гривень, для трикімнатних – на 150-200 гривень і вище, залежно від площі квартир.

Офіційне пояснення такого подорожчання – невідповідність теперішньої ціни на опалення з собівартістю поставляється тепла. Тим не менше, частина ріелторів відзначають, що приводом для цього могла стати і те, що багато мешканців багатоповерхівок сьогодні почали переходити на індивідуальне опалення. Це, в свою чергу, значно скоротило приплив грошових коштів у комунальні господарства.

Очевидно, що додаткові витрати орендодавці покладуть саме на наймачів квартир. Крім того, частина з них, ймовірно, спробують підняти ціни ще вище, скориставшись ситуацією.

Крім того, в законопроекті передбачається можливе підвищення вартості супутніх комунальних послуг (електрика, газ і так далі). Однак, які саме послуги дорожчатимуть, і наскільки збільшиться їх вартість, поки не повідомляється.