Оренда квартир в Києві: підсумки листопада 2011

У листопаді найдешевшої квартирою, сдававшейся в оренду була однокімнатна квартира площею 31 кв. м на пр-ті Героїв Дніпра (Оболонський р-н) за ціною 2400 грн./міс

Найбільш доступними, орендованим у листопаді об’єктами, стали: однокімнатна квартира площею 31 кв. м на пр-ті Героїв Дніпра (Оболонський р-н) за ціною 2400 грн./міс.; двокімнатна квартира на пр-ті Перемоги (Святошинський р-н) метражем 41 кв. м і вартістю 3000 грн./міс.; трикімнатна квартира по вул. Бальзака (Деснянський р-н) площею 72 кв. м за ставкою 4500 грн./міс.

У ціновому сегменті до 8 тис. грн. кількість угод склала 65,6% від загального обсягу, що на 5% вище від показників жовтня. Частка однокімнатних квартир у даної категорії склала 49%, двокімнатні зайняли 34,8% – у даному діапазоні були представлені об’єкти у всіх районах столиці. Трикімнатні (частка 11,7%) і багатокімнатні (4,5%) квартири були орендовані переважно в Дарницькому, Деснянському, Святошинському, Голосіївському та Оболонському районах.

Угоди в ціновому діапазоні 8 – 16 тис. грн. зайняли частку 25,6% від загального обсягу ринку оренди за листопад. Це на 0,9% менше результатів попереднього місяця. У цій категорії перевага віддавалася двокімнатному (42,8%) житла. Трикімнатні квартири зайняли частку 31%, однокімнатні – 10,9%, багатокімнатні – 8,6%. Частка офісних приміщень в даному сегменті склала 6,7% за результатами листопада. Квартири у представленої категорії були орендовані в основному у Голосіївському, Печерському, Солом’янському та Шевченківському районах. Серед орендарів офісних площ популярністю користувалися Голосіївський (вул. Васильківська, пр-кт 40-річчя Жовтня), Солом’янський та Подільський райони.

У категорії 16 – 24 тис. грн. у листопаді 2011 року було укладено 2,2% угод. Це на 3,8% нижче показників жовтня. Лідером даної категорії стали трикімнатні квартири, зайняли частку 63,3%, двокімнатне житло склало 18,5%, багатокімнатні апартаменти – 9%, однокімнатні варіанти в даному ціновому діапазоні представлені не були. Також в позначених цінових рамках були орендовані офісні об’єкти, частка яких склала 9,2%. В даній категорії серед орендарів були затребувані Печерський, Подільський і Шевченківський райони.

«Підводячи підсумки минулої осені, ми бачимо, що пік активності на ринку оренди припав на жовтень. При цьому переваги орендарів повернулися в економ-клас. Особливе зниження попиту відчув на собі сегмент 2-3 тис. дол. При цьому, ринок купівлі-продажу нерухомості показує протилежні тенденції. З цього ми можемо зробити висновок, що в кінці року клієнти більш націлені закрити питання з придбанням нерухомості, тоді як оренду воліють переносити на січень-лютий, сподіваючись на хорошу ціну і вибір в більш спокійній ринковій обстановці», – коментує ситуацію Генеральний директор АН «Благовіст» Ірина Луханіна.