Оренда квартир у Франції дорожчає

У 2011 році оренда квартир у середньому по країні подорожчала на 1,6% в річному численні, проте не перевищила інфляції, яка за той же період склала 2,1%.

Для порівняння, за 2010 рік вартість оренди квартир у Франції в середньому збільшилася на 2,5%.

За даними French Property, вартість оренди квартири в 2011 році в середньому становила €12,5 за кв. м в місяць. Найбільше ціни на оренду “кусалися” в регіонах Іль-де-Франс і Прованс-Альпи-Лазурний берег, досягаючи €18 €12,7 за кв. м на місяць відповідно. Дешевше всього (€8,6 на місяць за “квадрат”) можна було зняти житло в регіоні Франш-Конте; в Нормандії і Лимузене за 2011 рік орендні ставки знизилися на 5%, а вартість житла при продажу зросла на стільки ж.

З 80 міст, що враховуються аналітиками, 42 вартість оренди знизилася, у 38 – підросла. Найсильніше ціни впали в Антіб, Руані і Ла-Рошелі, а також у містах Руела Мальмезон і Ла-Рен-сюр-Мер. Найбільше зростання орендних ставок був відзначений в Ниорте, Нантері, Курбевуа , Версалі, Бресті та Труа.

Вартість оренди студій знижувалася, а багатокімнатних апартаментів – зростала. В кінці 2011 року зняти п’ятикімнатну квартиру з кухнею і ванною було на 3,8% дорожче, ніж на початку. Ціна оренди трьох – і чотирикімнатних квартир зросла на 0,9% і 1,7%.

При цьому “одинички” і “двушки”, на долю яких в сукупності припадає 54% орендного ринку, подешевшали на 1,5% і 0,4% відповідно. В умовах економічного спаду левова частка наймачів житла не може дозволити собі поміняти квартиру.

За словами експертів, для французького ринку оренди характерні сезонні та регіональні цінові коливання. У 2012 році ціни повинні знизиться в середньому на 5%.

Оренда житла в новобудовах може подешевшати сильніше, оскільки у період з 2008 по 2012 роки вартість оренди нових “метрів” зростала у 2,5 рази повільніше, ніж ціни на оренду інших типів житла. В сутності, орендувати квартиру в новому будинку і зараз коштує не дорожче, ніж у 2007 році.