Оренда кримської землі: дешевше нікуди!

У Криму задешево здають ділянки біля моря, проте претендентів орендувати землю на узбережжі виявилося не так вже й багато.

На черговому аукціоні Рескомзем АРК віддав на 20 років в оренду бізнесменам прибережні ділянки для будівництва лікувально-оздоровчих установ. Два — за межами міста Щолкіне (по 6,4 га) в Ленінському районі, один — за межами села Штормове (6,5 га) в Сакському районі, біля «золотої жили» — місця проведення міжнародного фестивалю «Республіка Z». На територіях є пляжі, поруч — інфраструктура.

Однак зведення будівель, за правилами, передбачено в 100 метрах від води. Сума всіх угод — 1,8 млн грн, в середньому — 932 грн за «сотку», що для автономії вважається задурно.

«Право оренди ми продаємо вперше, і не очікували, що буде попит, — зазначив глава Рескому Олександр Чабанов. — Крім покупки прав, переможці будуть вносити щомісячну плату в місцеві ради за використання земель, тому і ціна невелика».

З семи претендентів удача посміхнулася лише трьом, чиї імена поки не називають: протягом місяця вони повинні укласти договору і сплатити рахунки. А після закінчення 20-річного терміну підприємці мають перевагу на продовження контрактів або приватизації ділянок. За нашою інформацією, серед переможців — якесь підприємство ТОВ «Рубіж», про який поки немає даних ні в інтернеті, ні в довідкових.

На ринку нерухомості 100 кв. м землі, орендованої на 25-49 років, у Сакському районі стоять до 120 тисяч гривень, в Ленінському — до 80 тисяч гривень, з’ясувала «Сьогодні».

«Ціна «сотки» на узбережжі складає $5-50 тис. — в залежності від положення, комунікацій, виду і т. д., — розповів нам експерт компанії REM Navigator Олег Сікорський. — Особливої популярності у Ленінського та Сакського районів поки немає, і в найближчі 10 років я не бачу їх високою перспективи».