Оренда елітної нерухомості: рухається ринок і зростає професіоналізм ріелторів

Деяке відновлення ринку нерухомості після кризи і наближення Євро-2012 значно посилили рух в такому сегменті ринку нерухомості, як оренда елітного житла.

Згідно з оцінками експертів, восени нинішнього року обсяг укладених угод у категорії дороге житло (сума оренди – від 3 000 доларів в місяць) зріс порівняно з червнем майже в два рази. Тільки у вересні на оренду елітної нерухомості в Києві було витрачено понад 250 тисяч доларів США. І спостерігається стійкий ріст.

Зараз, коли багато компаній відновилися після кризи, в Україну приїжджає все більше іноземних громадян, які потребують якісне житло. І, за нашими оцінками, саме вони створюють до 70% попиту на елітну житлову нерухомість. Серед них багато топ-менеджерів, які працюють в українських або іноземних компаніях з представництвами в Києві. А також дипломатів, інтерес яких до київської елітної нерухомості зростає з наближенням фіналу чемпіонату Євро-2012. Ймовірно, це пояснюється зростанням активності зарубіжних дипломатичних місій напередодні футбольного чемпіонату.

Для агентств нерухомості робота з такими клієнтами є не тільки засобом заробітку, але і свого роду індикатором успішності. Адже робота з вимогливим іноземним орендарем вимагає від ріелтора високого професіоналізму, такту і делікатності.

Вимоги до якості житла в таких випадках дуже високі. У список можуть потрапити тільки ті об’єкти, які відповідають таким критеріям: розташування в центрі міста, достатня площа, зручний паркінг, дорогий та якісний ремонт, меблі, техніка, максимальна безпека, послуги домробітниці, гувернантки і багато іншого, що може знадобитися клієнту. Вартість оренди такого житла починається від 2 500 доларів в місяць.

Дуже часто підбором житла для залучених з-за кордону співробітників займається компанія або дипмісія. Проте утримувати в штаті відповідного спеціаліста або, навіть, відділ, не завжди доцільно. І тут виявляються затребуваними послуги професійних компаній, що працюють на ринку нерухомості.

Досвід GEOS Real Estate свідчить: клієнти часто віддають перевагу роботі з вузьким колом фахівців. Вони, таким чином, позбавляються від головного болю, яка неминуча, якщо паралельно працює кілька ріелторів. При роботі з одним, але авторитетним і професійним оператором, орендарю не доведеться довго вивчати пропозиції та визначати, наскільки та чи інша квартира відповідає його критеріям – цю роботу робить агентство.

На практиці підбір такого житла відбувається наступним чином. В агентство нерухомості від компанії-клієнта, підшукувати житло для свого нового менеджера, надходить заявка. З безлічі об’єктів вибираються ті, які максимально відповідають параметрам запиту. Описи, оформлені належним чином, надсилаються клієнту. У результаті список звужується до кількох одиниць, які клієнт відвідує разом з ріелтором, і, або зупиняє свій вибір на якомусь варіанті, або просить розширити коло пропонованих квартир. Професіоналізм ріелтора полягає в тому, щоб з самого початку знайти саме той об’єкт, на якому і зупиниться вибір.

Коли вибір зроблено, орендар, орендодавець і ріелтор обговорюють і укладають договір, що визначає всі аспекти проживання.

Клієнти, які скористалися послугами GEOS Real Estate, сходяться на думці: коли мова йде про співпрацю з компанією на умовах ексклюзиву, значно менше часу і ресурсів витрачається на досягнення позитивного результату, оскільки багато процесів спрощуються або стають непотрібними.