Оренда елітної нерухомості Києва: вересень 2011 р.

У вересні 2011 року обсяг коштів, витрачених на оренду елітної нерухомості в столиці (від 3 тис. дол. США на місяць) порівняно з серпнем збільшився в 2 рази склав 257 260 дол. США. Частка угод, укладених в елітному сегменті, склала 7,7% від усіх угод з оренди, що відбулися у вересні, що на 3% більше частки попереднього місяця.

За словами Генерального директора АН Park Lane Галини Мельникової: «У вересні ринок елітної нерухомості показав хорошу динаміку. Більш ніж у два рази зріс обсяг вкладених засобів, у процентному співвідношенні частка елітного сегмента збільшилася на 3%. Однак ще більш вражаючих результатів ми досягли у фінансових показниках: в грошовому вираженні частка елітного сегмента склала 36,5% від всіх коштів, витрачених на оренду у вересні».

За підсумками вересня, частка нежитлових приміщень на ринку оренди склала 44,7% від загального обсягу, що більше частки попереднього місяця на 13,1%. У дану категорію увійшли всі види нежитлових об’єктів: офіси, представництва компаній, торгові площі, приміщення сервісного призначення (салон краси). Офіси елітної категорії, орендовані у вересні, мали площу від 50 до 700 кв. м і розташовувалися у Подільському, Шевченківському, Голосіївському (центр) районах, а також масивах Осокорки і Позняки. Орендарі торгових приміщень віддавали перевагу великим площам (від 250 кв. м) у місцях з високим пешеходопотоком.

Квартири у вересні склали 44,8% на ринку дорогої оренди, що на 13,1% менше результатів серпня. В цінову категорію від 3 до 5 тис. дол. в міс. потрапили квартири від 2 до 4-х кімнат площею 75-240 кв. м в Печерському, Голосіївському та Оболонському районах столиці. Дані пропозиції розташовані переважно в будинках сучасної будівлі за адресами: просп. Героїв Сталінграду, 22 та 24; бул. Лесі Українки, 10 і 23; вул. А. Барбюса, 5-в; вул. П. Мирного, 14; вул. Щорса, 32-в; вул. Хрещатик, 23.

В сегменті від 5 тис. дол. в міс. орендували апартаменти від 3 до 5 кімнат, площею 180-370 кв. м. Популярними адресами в цьому сегменті були: вул. Софійська, 25-а; вул. Пирогова, 4; вул. Терещенківська, 13; вул. Б. Житомирська,19; вул. Старонаводницька, 6-б.

На ринку оренди заміських будинків у вересні частка сегменту склала 10,5%, що абсолютно ідентично показників серпня. В даній ціновій категорії були орендовані респектабельні особняки площею від 400 кв. м, вартістю від 4 тис. до 13 тис. дол. в місяць, розташовані в основному в Києві (Теличка, Пуща-Водиця), а також в Одеському напрямку (с. Іванковичі).

«До кінця поточного року ми можемо прогнозувати подальше зростання частки елітного сегмента (в межах 2-3%). Також буде збільшуватися частка нежитлових приміщень. Однак при цьому ціни на оренду нежитлових об’єктів залишаться стабільними і в найближчі півроку збережуться на сьогоднішньому рівні, який не змінювався з початку року. Зараз вони становлять від до 40 дол. за кв. м на офіси та від 50 до 130 кв. м на торговельні приміщення, в залежності від місця розташування, автономності, технічного стану і рівня оснащення об’єкта», – ділиться прогнозами Генеральний директор АН Park Lane Галина Мельникова.