Опозиція вимагає скасувати закон про розмежування земель

Опозиційні партії “Наша Україна – Народна самооборона” і “БЮТ-Батьківщина” вимагають скасувати прийнятий вчора закон про розмежування земель державної та комунальної власності.

“Сьогодні ми звертаємося до президента. Закон антидержавний, антиукраїнський, оскільки невідомо, що за ним тягнеться. Він корупційний і злочинну за своєю суттю”, — заявив депутат Іван Кириленко (“БЮТ-Батьківщина”) з трибуни Верховної Ради, зачитуючи заяву опозиційних фракцій.

“Ми вимагаємо відзначити його повністю як ненормативні акт”, — додав він.

За його словами, якщо закон не буде скасований, опозиція почне збирати підписи, щоб звернутися до Конституційного суду з поданням про невідповідність прийнятого документа основному закону.

Депутат, керівник опозиційного уряду Сергій Соболєв заявив, що депутати від більшості внесли в закон поправку, яка фактично дозволяє купівлю-продаж земель сільгосппризначення, повідомила прес-служба партії “Батьківщина”.

Соболєв нагадав про політичне рішення парламенту щодо продовження мораторію на продаж землі.

“Янукович і його команда вносять поправку, де прямо вказується про створення земельного банку, якому передаються всі землі, які далі будуть перепродаватися”,— сказав він.

Соболєв підкреслив, що мораторій на продаж землі продовжується щорічно. “У разі непродовження в нас були три запобіжника, які дозволяли це почати: відсутність земельного банку, відсутність права передачі цих земель, відсутність земельного кадастру. Тепер залишився лише один запобіжник — земельний банк, всі інші зняті”, — зазначив він.

Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада прийняла закон, яким встановили порядок розмежування земель державної та комунальної власності за погодженням з парламентом або органами виконавчої влади. Згідно з документом, віднесення особливо цінних земель державної чи комунальної власності до земель інших категорій здійснюється за погодженням з парламентом.