Опозиціонер хоче звільнити релігійні організації від податку на нерухомість

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, в якому пропонується звільнити від сплати податку на нерухомість релігійні організації.

Автором проекту є член фракції УДАР Ярослав Дубневич.

“Коли законодавцями розроблялася норма щодо сплати податку на нерухоме майно, головна мета була поповнити бюджет за рахунок податку на об’єкти розкоші. Монастирські гуртожитку або келії ченців важко назвати такими”, – зазначив депутат.

Він підкреслив, що плата за проживання в такому житлі не стягується, тому священнослужителі змушені сплачувати податок за рахунок пожертвувань віруючих замість того, щоб спрямовувати кошти на благодійність.

Крім того, депутат пропонує скасувати вимогу щодо сплати податку для громадян, які володіють двома квартирами, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 кв. м., двома або більше будинками загальною площею до 250 кв. м, будинком та квартирою загальною площею 180 кв. м.

“Одна фізична особа може володіти квартирою 120 кв. м і користуватися пільгою (тобто не повинна платити податок,). Інша фізична особа, володіючи двома і більше квартирами, загальна площа яких не перевищує 120 кв. метрів, зобов’язане сплачувати цей податок за одну або навіть декілька квартир. Ця норма не є соціально справедливою і дозволяє обходити закон громадянам, що володіє значною житловою площею”, – пояснив свою ініціативу Дубневич.

Нагадаємо, зараз податок на нерухомість стягується з власників житлового фонду (квартир житловою площею від 120 кв. м і житлових будинків площею від 250 кв. м), дачних і садових будиночків. Податок сплачується за ту площу, яка перевищує ці квадрати. Якщо у громадянина у власності знаходиться більш ніж одного об’єкта житлової нерухомості менше цій площі, він зобов’язаний заплатити податок за один з них.

Ставка податку становить 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, для квартир від 120 кв. м до 240 кв. м і житлових будинків від 250 кв. м до 500 кв. м. Для житлових об’єктів, площа яких більше, ставка підвищується до 2,7%.

Нагадаємо, податком не оподатковуються: квартири, площа яких не перевищує 120 кв. м, житлові будинки площею до 250 кв. м, садові та дачні будинки, нерухомість, яка належить багатодітним та прийомним сім’ям, які виховують 3-х і більше дітей, гуртожитки.