Офіси в столиці за останні 10 років продаються на 25% дешевше, ніж квартири

Середня вартість продажу офісних приміщень у Києві на сьогодні становить близько $1591 за 1 кв. м, що на 25% нижче середньої вартості житла, повідомив голова комітету аналітики та статистики ринку нерухомості Союзу фахівців з нерухомості України Всеволод Жоголєв.

“Є сигнали, що ми проходимо якесь дно в цьому кварталі по офісної нерухомості. На сьогоднішній день середній індикатор офісної нерухомості в Києві на 25% нижче, ніж житловий. Такого за останні 10 років ніколи не було”, – сказав В. Жоголєв на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у вівторок.

Ст. Жоголєв також відзначив зростання вакантності в сегменті торгової нерухомості.

“2010 року і початку 2011 року ситуація покращилася і вакантність не перевищувала 1,5-2%, тоді як сьогодні це вже 4,5-5%. Тоді як в офісах сьогодні вакантність складає 10%”, – повідомив він.

“Ми думаємо, що торговельна нерухомість дна ще не досягла. Ми зараз десь посередині. І говорити про якийсь день поки ще рано”, – додав він.

В цілому, за даними Союзу фахівців з нерухомості України і Києва середня вартість продажу офісних приміщень у Києві в першому кварталі 2012 року зросла на 2,89%, тоді як торгових приміщень знизилася на 1,92%.

“Індикатори демонструють неоднозначні різноспрямовані коливання. Так, в березні було зафіксовано різке зниження індикатора середньої вартості, в результаті чого його значення досягло мінімуму за весь період кризових спостережень. Проте потім пішов “відскік”, що говорить про наявність сильного опору до подальшого зниження цін. Така динаміка характерна для ситуації, коли найбільш привабливі пропозиції знаходять покупця, утримуючи індикатори цін від системного зниження”, – відзначають експерти.

За їхніми даними, середня вартість оренди офісів у Києві в першому кварталі зросла на 3,7% і склала на 30 березня $15,59 за 1 кв. м, тоді як оренда торгових приміщень подешевшала на 10,2% – до $23,71/кв. м.