Офіси та торгові приміщення у Києві істотно знизилися в ціні

Середня вартість продажу торгової та офісної нерухомості в Києві досягла нового історичного мінімуму.

Зниження середньої вартості купівлі-продажу торгових та офісних площ у Києві в жовтні склало 9,17% і 2,86% відповідно, досягнувши історичного мінімуму у $1957,31 за 1 кв. м для торговельних і $1354,42/кв. м для офісів.

Про це повідомляється в огляді Спілки фахівців з нерухомості України (ССНУ) та Києва.

“На ринок нежитлових приміщень вибори принесли вкрай негативні очікування. Індикатори середньої вартості продажу нежитлових приміщень зафіксували нові історичні мінімуми, як в сегменті офісної, так і в сегменті торгової нерухомості. За місяць офіси подешевшали на 2,86%, торговельні приміщення – на 9,17%, причому більша частина цього зниження припала на останні тижні жовтня”, – йдеться в огляді.

Експерти Союзу відзначають також зростання пропозиції до продажу офісних приміщень в адміністративних будинках і офісних центрах.

“Конкуренція в цьому сегменті призвела до значного зниження цін. Спостерігається парадоксальна ситуація, коли в офісному центрі приміщення можна купити практично за таку ж ціну, як і вбудоване приміщення в житловому будинку. Є передумови вважати, що на ціни тиснуть проблемні застави корпоративного сектора. Незважаючи на досить високу ліквідність банківської системи, погашення субординованої заборгованості перед іноземними кредиторами, яке необхідно здійснити до кінця року, і очікування девальвації змушують реалізаторів йти на демпінг”, – повідомляють експерти ССНУ.

Крім того, в жовтні цього року відзначалося зниження орендних ставок на офіси на 1,81%, на торгові приміщення – на 5,96%. При цьому експерти відзначають, що при цьому зниження оренда повернулася до показників початку поточного року.