Офісні приміщення в Лівобережній частині Києва нікому не потрібні

Розвиток бізнес-центрів на Лівому березі йде повільним темпом. Бажаючих орендувати офіс в цій частині столиці дуже мало.

Про відсутність популярності лівобережних офісів у орендарів, повідомив Андрій Голубков, директор департаменту професійних послуг та інвестицій Knight Frank Kyiv. Всі об’єкти, за винятком комплексу “Торонто-Київ”, розташовані за межами центрального ділового району.

Варто відзначити загальне зростання нових пропозицій офісних центрів р. в Київ, на кінець червня 2012 р. 20 % припадає на офіси класу А, 80% – офіси класу B+, B-. Однак до здачі готова лише частина об’єктів, третина пропозицій перебуває на стадії ремонтно-оздоблювальних робіт, а це значить, що заселення орендарями буде відбуватися не раніше 3-го кварталу 2012 р.

В сегменті невеликих офісних центрів спостерігається тенденція до пропозицій на продаж офісних центрів цілком і частинами. На думку експертів, об’єкти, де офісні приміщення пропонуються на продаж та в оренду одночасно мають всі шанси залишитися з великим відсотком вакантності. Такий підхід знижує ліквідність офісних центрів і робить їх менш привабливими для великих і середніх орендарів.